Sözcü Plus Giriş

Taşeronu ketenpereye getirmek istiyorlar

Referandumda evet ittifakı yapan AKP ile MHP arasında taşeron işçi krizi gündeme geldi. MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı, seçimden önce kamudaki 750 bin taşeron işçiye kadro sözü veren hükümeti topa tuttu.

Kamil ELİBOL
08:42 -
Taşeronu ketenpereye getirmek istiyorlar

“Taşeron işçiler ketenpereye mi getirilmek isteniyor?” diye soran MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı, taşeron işçilerle ilgili söz vermeyen Başbakan ve bakan kalmadığını söyledi. Konya milletvekili Kalaycı, kamu harcamalarında tasarrufa gidilmesini, israf ve savurganlığın önlenmesi için tedbirler alınmasını da istedi.

SÖZÜNÜZÜ TUTUN

Hükümetin 4734 sayılı Kanun'dan yetki almasına karşın hangi işlerin yardımcı iş olduğunu üç yıldır belirleyemediğini savundu. Kalaycı, şöyle konuştu: “Eee söz verirken iyisiniz, coşuyorsunuz. İcraata gelince öyle kaçmak yok. Ya söz vermeyecektiniz ya da verdiğiniz sözleri tutacaksınız. Taşeron işçileri oyalamayı artık bırakın. Taşeron işçileriyle oyun oynamayı artık bırakın. Sürekli ‘çalışıyoruz' diyorsunuz. Bu nasıl 3-4 yıldır sürebiliyor” diye sordu. Asgari ücretten vergi almayın “KONU vergileri artırmaya gelince hiç çalışmıyorsunuz, yüksek oranlara varan vergileri hemen koyuveriyorsunuz” diyen MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı, “Hükümet, taşeron işçilereverdiği sözü artık tutmalıdır. Torba kanunda verilecek önergeyle gerekli düzenlemeyi yapabiliriz. Çalışanlar ve emekliler geçim sıkıntısı çekmektedir” dedi. Çalışanların vergi yükünün hafifletilmesini talep eden Kalaycı “Asgari ücret vergi dışı bırakılmalı ve asgari ücret çalışanlara insanlık onuruna uygun bir yaşayış sağlayabilecek düzeyde olmalıdır” diye konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:43 13.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more