Sözcü Plus Giriş

Tesla dün akşam devrim yaptı

Elon Musk otomobil endüstrisini kökünden değiştirmeye devam ediyor. Tesla'nın CEO'su Elon Musk, dün gece biz uyurken dünyanın ilk elektrikli tırını ve en hızlı elektrikli otomobilini tanıttı!

Sozcu.com.tr
10:03 -

Tesla merakla beklenen elektrikli TIR’ını tanıttı. Şirketin CEO’su Elon Musk elektrikli TIR’ın tam şarj ve otoban yol koşullarıyla 800 kilometre mesafeye ulaşabildiğini söyledi.
tesla21-1
Business Insider’ın haberine göre; TIR yarım saat şarj ile 640 kilometre yol yapabilecek. Musk TIR’ın dizel modelinin ise yüzde 20 daha pahalıya satılacağını söyledi. ‘AutoPilot’ özelliğiyle gelecek olan TIR, bu sayede şeridini koruyacak ve sürücüye fren yardımı yapacak.semifrontprofile
2019’da üretilmeye başlanacak araç için 5 bin dolar karşılığında rezervasyon yapılabilecek. TIR’larda en büyük sorunlardan biri olan kör noktalar da kabin içindeki monitörler ile çözülmüş durumda.
semiinteriorcommand
Mercedes’in çatı şirketi Daimler’in de bir elektrikli kamyon üzerinde çalıştığı biliniyor.
muskson
Öte yandan Elon Musk yeni Roadster’ı da görücüye çıkardı. 0’dan 100 kilometreye 1.9 saniyede çıkacak olan aracın başlangıç fiyatı 200 bin dolar olarak belirlendi.
roadsterfrontprofile
Musk yeni Roadster için, “Bugüne kadar yapılmış en hızlı otomobil bu, nokta.” açıklamasını yaptı. Musk, “Çeyrek millik yolu 9 saniyede alacak. Bu bir dünya rekoru” diye konuştu. Cam tavana sahip olacak yeni Roadster’ın tavanı sökülüp bagaja konulabilecek.
roadsterrearprofile

İLGİLİ HABERElon Musk'tan Anıtkabir paylaşımıElon Musk'tan Anıtkabir paylaşımı

 

İLGİLİ HABERTesla'nın 'elektrikli tır'ı görücüye çıkıyor!Tesla'nın 'elektrikli tır'ı görücüye çıkıyor!

 

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan Elon Musk ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan Elon Musk ile görüştü

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:29 17.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more