THY uçmadığı yerin futbol takımına sponsor oldu

5 yıl önce Türk işadamı Ersal Özdemir tarafından kurulan ABD’nin Indianapolis kentindeki futbol takımı “Indy Eleven"'e THY göğüs reklamı verdi. Böylece THY, uçmadığı bir yerin takımına sponsor olmuş oldu.

THY uçmadığı yerin futbol takımına sponsor oldu

ABD ve İngiltere'nin yolcu kabinlerinde akıllı telefondan büyük elektronik cihazlara yasak getirdiği THY'nin sponsor olduğu spor kulüplerine, ABD'nin Indianapolis kentindeki futbol takımı “Indy Eleven” da katıldı. Kulüpten yapılan açıklamada, THY'nin Indy Eleven takımının “Resmi Uluslararası Havayolu Ortağı” olduğu kaydedildi. 5 yıl önce Türk işadamı Ersal Özdemir tarafından kurulan takım böylece ilk defa formasına reklam almış oldu. Indy Eleven takımının kurucusu olan 41 yaşındaki Mersin doğumlu işadamı Ersal Özdemir, aynı zamanda ABD'de iktidarda olan Cumhuriyetçi Parti için aktif görevler üstlenen bir isim.

Morgan Freeman'la anlaşan THY işçisine Esaret'in Bedeli'ni yaşatıyor İlginizi Çekebilir Morgan Freeman'la anlaşan THY işçisine Esaret'in Bedeli'ni yaşatıyor

TÜRKİYE'YE GELECEKLER

Takımın sahibi ve Keystone inşaat grubunun patronu Ersal Özdemir, ABD'de futbolun hızla gelişmekte olduğuna dikkat çekerek, “Bu ortaklık Indy Eleven'ın büyüyen markasının ABD ve dünyadaki erişimini genişletecek” diye konuştu. Indy Eleven taraftarları sponsorluk anlaşmasına hem sevindi hem de şaşırdı. Sosyal medyadaki yorumlarda, ABD'deki 9 kente yolcu taşıyan THY'nin Indiana eyaletine uçuşu olmadığı hatırlatılarak, takımın ABD'li havayolu şirketleriyle uçmaya devam edeceği belirtildi. THY'nin komşu eyaletlerden Illinois'teki Chicago kentine uçuşu olduğu hatırlatıldı. Reddit sitesindeki “ULFpodcast” kullanıcı adıyla yorum yapan taraftar ise “Sözleşme Türkiye'de sezon öncesi bir antrenman gezisini içeriyor” bilgisini paylaştı.

THY yolcu uçaklarını kargo uçağına çevirdi İlginizi Çekebilir THY yolcu uçaklarını kargo uçağına çevirdi

EUROLEAGUE ILE ANLAŞMA 2020'YE UZADI

Reklam filmlerinde Lionel Messi ve Kobe Bryant gibi spor yıldızlarıyla ünlü aktör Morgan Freeman'ı oynatan THY, UEFA Euro 2016 turnuvasında “Resmi Havayolu Ortağı” olmuştu. Türkiye'de de futbol ve basketbol milli takımları ile Beşiktaş, Galatasaray, Bursaspor ve Trabzonspor'un futbol takımlarının sponsoru olan THY'nin Avrupa basketbol turnuvası Euroleague ile anlaşması da 2020'ye kadar uzatıldı.