TRT Genel Müdür’ü için adaylık başvuruları başladı

RTÜK TRT Genel Müdürlüğü için aday başvurularını almaya başladı. Adaylık şartlarından biri üç yıl içerisinde herhangi bir siyasal partiye üye olmamış olmak. TRT Genel Müdürlüğü için en büyük aday Bilal Erdoğan'ın arkadaşı İbrahim Eren.

TRT Genel Müdür’ü için adaylık başvuruları başladı

TRT Genel Müdürlüğü için RTÜK adaylık başvurularını almaya başlayacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre 11 Mayıs’ta boşalan TRT Genel Müdürü pozisyonu için 10 gün içinde aday başvurularının alınacağı belirtildi.

RTÜK aday başvurularını toplayacak. Aranan şartlar içinde; adayların “Son üç yıl içerisinde herhangi bir siyasi partiye üye veya herhangi bir siyasi partiden aday olmadıklarına dair yazılı beyan” da bulunuyor.

Şenol Göka’nın geçen hafta istifa etmesinden sonra Bilal Erdoğan’a yakın isimlerden TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren’in getirileceği konuşuluyor. Eren’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Eren’in TRT Genel Müdürlüğü pozisyonuna sıcak baktığı iddia ediliyor.

TRT'nin maaşlı işsizleri İlginizi Çekebilir TRT'nin maaşlı işsizleri

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise TRT Genel Müdürü’nün belli olmadığını adaylık sürecinin işleceğini belirtti.

TRT genel müdürünün maaşı 8 bin TL civarında.

İBRAHİM EREN KİMDİR?

İbrahim Eren Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.

Londra’daki University of Westminster’dan medya yöneticiliği alanında yüksek lisans derecesine sahip olan İbrahim Eren, Türkiye’nin önde gelen kanallarından ATV ‘ de 3 yıl boyunca genel müdür yardımcılığı yaptı. 2013 yılından beri Türkiye de Radyo -Televizyon (TRT) kurumunda genel müdür yardımcılığı görevini yürütüyor.

TRT'de, TRT 1 ve TRT World’ ün de içinde olduğu 11 kanaldan sorumlu olan İbrahim Eren, Türk Telekom AŞ.'de yönetim kurulu üyeliğinin yanısıra TİAK yönetim kurulu başkanlığı ve International Emmy direktörlüğü görevlerini yürütmektedir. İbrahim Eren evli ve 3 çocuk babası.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...