Uber, Türkiye’de 1,5 milyon kez indirildi

80 ülkede 650'den fazla şehirde faaliyet gösteren Uber, Türkiye'deki aylık yolculuk sayısını son bir yılda 4.3 kat artırdı.

Uber, Türkiye’de 1,5 milyon kez indirildi

Uber geçtiğimiz yıla oranla global seviyede yolculuk hacmi ve ciro anlamında iki kat artış yakaladı. Türkiye’de şimdiye kadar 1,5 milyon kez indirilen mobil uygulamanın, Avrupa’da, 11 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor.

UBER 2018’DE DE YAKALADIĞI İVMEYİ ARTIRARAK SÜRDÜRECEK

Geçtiğimiz yaz Haziran-Ağustos ayları arasında yarım milyondan fazla tekil kullanıcı Türkiye’de Uber uygulamasını açtı. İstanbul’daki büyümesi hızla devam eden Uber’in yaz aylarına özel hizmet verdiği Bodrum ve Çeşme bölgelerinden sonra Türkiye’de yeni illere de açılması bekleniyor. Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, konuyla ilgili  “İnsanların şehir içi ulaşım tercihlerinin değişimine tanık olduğumuz bu çağda, artık kişisel araç sahibi olmanın gerekmediği bir geleceğin mümkün olduğunu görüyoruz. Toplu taşımaya ek olarak Uber gibi uygulamaların kullanılması şehirlerde ulaşımda teknolojinin yaygınlaşmasını sağlarken, trafik sorununa çözüm getirerek  hava kirliliğini  ve park yeri ihtiyacını da azaltacaktır. Hızla gelişmeye devam eden ülkemizde Uber olarak bizler de buna katkı sağlamak için çalışıyoruz.” diyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...