Sözcü Plus Giriş

Üniversitelerin göbekbağından haberi yok

Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinin bahçelerine göbekbağı gömen şirket gündem oldu. Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ, Hacettepe ve İTÜ'nün konuyla ilgili dahli ve bilgisi olmadığı öğrenildi. Vatandaş çocuğunun geleceğini üniversite bahçelerine göbekbağı gömmekte arıyor.

Sozcu.com.tr
10:03 -
Üniversitelerin göbekbağından haberi yok

Dün ajanslara düşen bir haber bu kadarı da olmaz dedirtti. ABD’de yaşayan Türk girişimci Nezih Üzümcüoğlu çocukların talihinin açık olması için yapılan göbekbağı gömme girişimini paraya dönüştürmüş. Katma değerli ürün yaratmakta zorlanan Türkiye’den nükleer fizik veya akıllı cihaz teknolojileri alanında girişimlerde bulunmasını beklerken göbekbağı gömme ticaretinden haberdar olmak okuyanları şaşırttı.

Harvard ve MIT gibi dünyaca ünlü okulların yanısıra Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi gibi okulların da bahçelerine de göbekbağı gömme işlemi gerçekleştiriliyor. Harvard’a gömme işlemi yapmak için 219 TL alınırken Boğaziçi için 99 TL alınıyor.

Sozcu.com.tr olarak başta Boğaziçi Üniversitesi olmak üzere Türkiye’nin önde gelen okullarından aldığımız bilgilere göre hiçbirinin göbekbağı gömmesiyle ilgili bilgisi ve dahli yok.

Türkiye’de vatandaş çocuğunun istikbalini göbekbağı gömmede aradığı sürece daha alacak çok yolumuz var gibi gözüküyor.

İLGİLİ HABERGöbekbağını Harvard'ın bahçesine gömüyorlarGöbekbağını Harvard'ın bahçesine gömüyorlar

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:43 25.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more