Meclis üyesi, beni başkanı vurmam için hapisten kaçırdı

Cinayetten 25 yıla mahkum olan Kemal Bolat 7 ay önce firar etti. Yakalanan katil, “Çukurova Belediye Başkanı Çetin ölmeyi hak etmiyor. Öldürmedim” dedi. CHP’li Başkan ise “Vicdanlı birisiymiş” diyerek iddiayı araştıracağını söyledi

Meclis üyesi, beni başkanı vurmam için hapisten kaçırdı

Adana'da 2004 yılında Hasan Saran öldürüldü. Kemal Bolat (35), bu cinayetin şüphelisinin yerini gizlediği öne sürülen Mahmut Metin Evren'i, 23 Ekim 2006'da ayaklarını bağladıktan sonra sulama kanalına atarak öldürdü. Yakalanan Kemal Bolat, yargılandığı mahkemede 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kemal Bolat, 7 ay önce Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan firar etti.Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, önceki gün Bolat'ı operasyonla yakaladı.

Adli Tıp Birimi'nden çıkarılan Bolat'ın ilk ifadesi kan dondurdu. Bolat, “Söyleyeceklerim sizi nasıl tatmin edecek bilmiyorum. Meclis üyesi S.Ş., Belediye Başkanı Soner Çetin'i öldürmem için beni cezaevinden kaçırttı. Soner Çetin, ölmeyi hak edecek bir insan değil, beyefendi bir adam” dedi. Kemal Bolat sağlık kontrolü ve işlemlerin ardından tekrar cezaevine gönderildi.

‘TÜYÜ BİTMEMİŞİN HAKKINI YEDİRMEM'

CHP'li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de yaptığı açıklamada Kemal Bolat'ın iddialarıyla ilgili yeni bilgi sahibi olduğunu söyledi. Göreve geldiği günden bu yana tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmediğini söyleyen Başkan Çetin, şunları söyledi: “Şahsı tanımıyorum, bizimle ilgili araştırma yapmış. Kendisi vicdanlı biriymiş. Yakalanmasa, belki bugün benim ölüm haberimi yazıyor olabilirdiniz. Herkesi göreve davet ediyorum, bu kanlı çeteler hak ettiği cezayı alsın.” CHP Adana İl Disiplin Kurulu'nca 2016'da CHP grup kararına uymadığı gerekçesiyle partiden ihraç edilen Çukurova Belediye Meclisi üyesi S.Ş.'nin ise iddialarla ilgili ifadesinin alınacağı belirtildi.