Süleyman Soylu: PKK'lılar sıçan gibi kaçıyorlar

Süleyman Soylu: PKK'lılar sıçan gibi kaçıyorlar

Süleyman Soylu: PKK'lılar sıçan gibi kaçıyorlar

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK ile her yerde mücadele ettiklerini, girilmedik yer kalmadığını, teröristlerin sıçan gibi kaçtığını söyledi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Hatay'ın Dörtyol İlçesi'nde halka hitap etti. Terörle yaptıkları mücadeleyi anlatan Soylu, "Arkamıza dönüp bakmaktan yorulduk. 15 Temmuz gibi bir facia gelecek mi diye. Başbakanımızı asacaklar mı diye. Artık iki vilayetimizin iki ilçesini, iki mahallesini birbirine düşürecekler mi diye hep birlikte çok yorulduk. Terörle mücadele yapıyor muyuz Şu Amanoslar'da her yerde bu PKK'nın girdiği girilemeyen her yerine girdik. Sadece Amanoslar değil, Gabar'da, Cudi'de, Cizre ve Mardin'de aslanlar gibi kovalıyorlar, onlar da sıçan gibi kaçıyor sıçan gibi. Hiç endişe etmeyin. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın talimatıdır. 25 yıldır girilmeyen yerlere tek tek giriyoruz. Hainler inlerine tıkılıyor, güvenlik güçlerimizde gereğini yerine getiriyor hiç endişe etmeyin" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ey Kılıçdaroğlu siyaset yapabilirsin, aynı fikirleri taşımaya biliriz. Bu memleketimizim beka meselesi. Bu, memleketimizin gelecek meselesi. Siyaseti ne kadar hangi ortamda yaparsan yap. Ama PKK ile FETO ile işbirliği içerisinde olursan bil ki bu dünya sınav dünyası. Bilesin ki bu dünya da öteki dünyada da yaptıklarının hesabını veremezsin, veremezsin. Hani yüzde 10 oyumuz var diyen 'Güneydoğu'da bizim borumuz öter' diyen biri vardı ya hatırlıyor musunuz 'T.C.'yi tükürüğümüzle boğarız' dediler ya. Durun sakin olun sakin olun biraz. Nere de o şimdi kodeste kodeste Şimdi sadece o mu Dediler ki özerklik ilan edeceğiz Nerede Nusaybin'de, Nerde Cizre'de. Nerede işte Güneydoğu'nun her noktasında buralarda bizim borumuz öter dediler. Bugün o kadar cesaretin var mı Milleti kandırarak, milleti tehdit ederek aldığın yüzde 10 üzerinden her sözü söylüyordun. Hadi bakalım cesaretin var ise bugün özerklik ilan ediyorum de de alalım boyunun ölçüsünü. Hadi hadi bakalım."
Bakan Soylu, daha sonra Payas ve İskenderun'da da halka hitap etti.

DHA