Sözcü Plus Giriş

Hava durumu 1 Kasım: Meteoroloji uyardı Marmara’da ‘Don’ olacak!

Hava her geçen gün soğumaya devam ediyor. BU sabah ve bu gece Marmara'da don var. Pek çok bölge ve ilde yağışlar sürecek. Meteoroloji Marmara Bölgesi için hem sabah hem gece saatlerinde don uyarısı yaptı. Sıcaklıklar tüm yurtta azalmaya devam ediyor. Bu günlerde yine 2-5 derece düşecek. Meteoroloji bazı bölgeler için kuvvetli yağış uyarısı da geldi. İşte don ve kuvvetli yağış ihtimali olan bölgeler ve illerdeki 1 Kasım itibarı ile hava durumu ....

07:58 -
Hava durumu 1 Kasım: Meteoroloji uyardı Marmara’da ‘Don’ olacak!

Sıcaklıklar hızla düşmeye devam ediyor. Yurdun bazı bölgelerinde kuvvetli yağış ve hatta don görülecek. Sıcaklıklar tüm yurtta 2-5 derece azalıyor. Meteoroloji don uyarısının yanı sıra kuvvetli yağış ve sel için de uyardı. Tedbirli ve dikkatli olunmalı uyarısı yaptı. Sıcaklıkların her geçen gün düşeceği ve hafta sonuna doğru tek hanelere ineceği de gelen haberler arasında. İşte tüm yurtta 5 günlük hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Ordu, Muş, Ağrı, Artvin, Iğdır ve Samsun’un doğu kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz kıyılarının yüksekleri ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güneydoğusu ve Göller yöresinde hafif, İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif yer yer orta kuvvette don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde İç Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu’nun batısında, Hatay, Kahramanmaraş ve Bingöl çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

1-11

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 2 ila 5 derece azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz’in kıyı kesimleri ile Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bugünkü yağışların Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, sel, su baskını vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde güneydoğusunda hafif don olayı bekleniyor.

BALIKESİR °C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu,

BURSA °C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu,

İSTANBUL °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu,

SAKARYA °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu,

EGE
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde hafif yer yer orta kuvvette don olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 10°C
Parçalı ve az bulutlu

IZMIR °C, 17°C
Az bulutlu

KÜTAHYA °C, 8°C
Parçalı ve az bulutlu

UŞAK °C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller yöresinde hafif don olayı bekleniyor.

ADANA °C, 26°C
Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 24°C
Az bulutlu

HATAY °C, 22°C
Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu

ISPARTA °C, 13°C
Az bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde güneyinde yer yer pus hadisesiyle birlikte bölge genelinde hafif yer yer orta kuvvette don olayı bekleniyor.

ANKARA °C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu

KAYSERİ °C, 10°C
Parçalı bulutlu

KONYA °C, 10°C
Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, kıyılarının yağmurlu, iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde hafif yer yer orta kuvvette don olayı bekleniyor.

BOLU °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

SİNOP °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Ordu ve Samsun’un doğu çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, doğu kıyılarının yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin edilen yağışların Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde hafif yer yer orta kuvvette don olayı bekleniyor.

AMASYA °C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu

ORDU °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri aralıklı yağmurlu

TRABZON °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı yer yer çok bulutlu, güneydoğusu ile Muş, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Bingöl çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi tahmin ediliyor.

ELAZIĞ °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM °C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu

IĞDIR °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

VAN °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin batısında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DIYARBAKIR °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu,

GAZİANTEP °C, 20°C
Parçalı bulutlu

SIIRT °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

DENİZLERDE HAVA
Doğu Karadeniz’in batısında ve Güney Ege açıklarında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rize ve Artvin’in kıyı kesimleri kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Doğu Karadeniz’in batısında 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.

MARMARA
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

EGE
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, güneyi yer yer çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, sabah saatlerinde kuzeyi kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), açıkları kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyi 1,5 ila 2,5m, açıkları yer yer 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu sabah saatlerinde Doğu Akdeniz’in doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğle saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40km/sa), Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/sa), öğle saatlerinden sonra kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m batısı 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Çok bulutlu aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinden sonra 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, öğle saatlerinden sonra yer yer 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:48 01.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more