10 gün sonra yine aynı görüntüler

Bu akşam saatlerinde İstanbul'da başlayan şiddetli yağmur ve dolu yağışından sonra ardından ortaya çıkan görüntüler, yaklaşık on gün önceki yaşanan görüntüleri hatırlattı.

10 gün sonra yine aynı görüntüler

İstanbul'da geçtiğimiz 18 Temmuz'da şiddetli yağmur yine aniden bastırmış yolları su kaplamıştı. Aksaray'da çok sayıda araç su altında kalmış bir vatandaş aracının üzerinden kurtarılmayı beklemişti.

resimid_3756420

Yaklaşık 10 gün sonra bu kez akşam saatlerinde yine aynı noktada benzer görüntüler yaşandı. Selde mahsur kalan vatandaşlar otobüsün üzerine çıktı. Araçlar sel sularına gömülürken vatandaşlar da yolda mahsur kaldı. Sel suları içinde mahsur kalan vatandaşlar çeşitli yollarla kurtulmaya çalışırken bazı vatandaşların da otobüsün üzerine çıktığı görüldü. Aksaray’da bazı vatandaşlar, adeta göl haline gelen meydanda yürüyemeyince yüzmeyi tercih etti. Bölgede tramvay seferleri de durdu. Meydandaki alt geçit de sular altında kaldı. Aksaray’da yağışın etkisiyle trafikte de yoğunluk yaşandı. Bazı noktalarda trafik durma noktasına geldi.