Sözcü Plus Giriş

11 Ağustos güncel hava durumu: Sıcaklık bunaltmıyor. İstanbul, sabah saatlerinde sisli

Hava ülke genelinde az bulutlu ve açık olacak. Ancak Doğu Karadeniz kıyılarında ve İç Anadolu Kuzey Akdeniz arasında bazı iller kısa süreli ve aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olacak. Diğer yerlerde bulutlar az ve hava açık görünüyor. Hava sıcaklığı Güneydoğu kesimlerinde 1-3 derece azalacak. Ülkemizin genelinde ise ortalamanın 2-5 derece üzerinde olacak

07:32 -
11 Ağustos güncel hava durumu: Sıcaklık bunaltmıyor. İstanbul, sabah saatlerinde sisli

11 Ağustos 2017 Cuma günü sıcak havanın rüzgarın etkisiyle biraz daha az hissedildiğini görmeye devam ediyoruz. Rüzgar, hissedilen sıcaklığı azaltıyor. Sıcak mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde. Rüzgarın ise Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneyi ve Kuzey Ege’de kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Artvin, Kars, Ardahan, K. Maraş’ın Andırın, Osmaniye, Hatay’ın Erzin ve Dörtyol ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde İstanbul’un Anadolu yakasında ve Çorlu’da yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

11-08-2017

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının Güneydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneyi ve Kuzey Ege’de kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more