Kış ani geldi! Meteoroloji’den ardı ardına uyarılar… İşte 18 Aralık hava durumu

Hava sıcaklıkları hızla düşüyor!. Meteoroloji bir çok il için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Hava sıcaklıkları 5-10 derece düşerken yağışları da beraberinde getirdi. İşte 18 Aralık'ın ve sonraki 5 günün hava durumu haritası ve uyarı yapılan şehirler.

Kış ani geldi! Meteoroloji’den ardı ardına uyarılar… İşte 18 Aralık hava durumu

Kış iyiden iyiye geldi! Sıcaklıklar hızla düşerken Meteoroloji’den de uyarılar peş peşe geldi. Hava sıcaklıkları dün geceden itibaren hızlıca düşmeye başladı, hafta sonu 17 dereceleri gören İstanbul’da bugün sıcaklıklar 9 dereceye kadar düştü. Çarşamba günü hava sıcaklıklarının daha da düşmesi bekleniyor. Hafta ortasında ise iç ve doğu kesimlerde kar sürprizi yaşanabilir…

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Adıyaman, Adana, Mersin, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir ve Yozgat çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde yağmur, gece saatlerinde Edirne çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağışların sabah ve öğle saatlerinde Antalya’nın doğu ilçelerinde (Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya), akşam saatlerinde Kırıkkale, Çorum, Sinop ve Samsun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Batı Akdeniz ile İç Anadolu’nun güneyinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte Doğu Anadolu’nun doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İSTANBUL’DA 11 DERECELİK DÜŞÜŞ!

Geçtiğimiz günlerde yazdan kalma günler yaşayan İstanbul’da sıcaklıklar hızla düşüyor. Yağmur ve soğukla beraber bu hafta İstanbul kışı iyiden iyiye hissedecek.

istanbul-5-gunluk

 

BAZI BÖLGELERİMİZE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI GELDİ

Yağışların Antalya’nın doğu ilçelerinde (Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare), Kırıkkale, Çorum, Sinop ve Samsun çevrelerinde kuvvetli olması (21-50 kg/metrekare) beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

TÜRKİYE’NİN 5 GÜNLÜK HAVA HARİTASI

18-12

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...