2 anne 19 yavru…

Son günlerde ajansların üst üste servis ettiği, 'insanlık ayıbı' işkence haberlerinin ardından bugün gelen iki haber herkesi şaşırttı. Artık kendi başlarının çaresine bakmak zorunda kalan hayvanlar, alışılagelmişin dışında hareket ederek müthiş bir dayanışma örneği gösteriyorlar. Önce Gölcük'te suya düşen köpeği kurtaran başka bir köpek, ardından da 19 yavruya bakan iki anne köpek...

2 anne 19 yavru…

İlk haber Gölcük’ten geldi. Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, bir köpek denize düşerken arkasından başka bir köpek denize atlayarak, denize düşen köpeğin kıyıya yanaşmasını sağladı. Sahil bandına yanaşan 2 köpek, çevredekiler tarafından sudan çıkarıldı.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

ANNE KÖPEKLERİN DAYANIŞMASI

İzmir’in Buca ilçesi Yaylacık Mahallesi’ndeki metruk bir binada kalan 2 anne ve 19 yavru köpek ise gören herkesi duygulandırdı.

yavru-kopekler-1

FOTO: DHA

HAYVANSEVERLER HAREKETE GEÇTİ

Sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup hayvansever tarafından 21 köpek için 1 saatte tam 52 kilo mama toplandı.

Kampayayı başlatan Nermin Bozlu, “”21 köpeği beslemek zor. Anneleri sabah gidip geliyorlar ama yavrular bu boş binada ağlıyordu. Acil yardım istedim ve sağolsun duyarlı Bucalılar hemen harekete geçti. Gece saatlerinde köpekleri doyurma harekatı başlattık ve 1 saat içinde topladığımız 52 kilo mama ile can dostlarımızı besledik. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...