20 kişi birden sopalarla saldırdı! Bir kenti karıştırdı

Şanlıurfa'da Göç İdaresi Müdürülüğü'ne taşlı sopalı saldırı. 5 personel dövüldü, polis 3 kişiyi gözaltına aldı

20 kişi birden sopalarla saldırdı! Bir kenti karıştırdı

Şanlıurfa´da Suriyeli mültecilerin kayıt altına alındığı Göç İdaresi Müdürlüğü’ne iş takipçisi olduğu ileri sürülen grup tarafından taşlı, sopalı saldırı düzenlendi. Saldırıda aralarında Göç İdaresi Müdürü’nün de bulunduğu 5 personel dövüldü, polis olaya karışan 3 kişiyi gözaltına alındı.

Olay, öğle saatlerinde Sırrın Mahallesi´nde bulunan İl Göç İdaresi Müdürlüğü´nde meydana geldi. Suriye´deki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa´ya yerleşen Suriyelilerin kayıt işlemlerinim yapıldığı Göç İdaresi Müdürlüğü’ne kimliği belirsiz 20 kişilik grup tarafından taşlı saldırı düzenlendi.

güncel haberler

Ardından ellerinde taş ve sopa bulunan grup binaya girerek, özel güvenlik elamanları ile bu sırada aşağı inen müdür Hakan Ergün ve personele taş ve sopalarla saldırıp kaçtı. Olayın ihbar edilmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

güncel haberler

Polis, olaya karıştığı tespit edilen 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Taş ve sopaların kullanıldığı saldırıda ayak ve başından darbe alan Göç İdaresi Müdürü Hakan Ergün, polis eşliğinde hastaneye götürüldü.

Olay yerinde gelen Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, yetkililerden olaya ilişkin bilgi aldı. Polis, para karşılığı Suriyelilerin iş takibini yapan ve görevliler tarafından engellenen kişilerce yapılan saldırıya karışan diğer kişilerin kimliklerinin saptanarak yakalanması için çalışma başlattı.