2018 Hac kayıtları ne zaman bitecek? Diyanet hac başvurusu nasıl yapılır?

2018 hac kayıtları başladı. Diyanet İşleri Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden hac akyıtları alınıyor. Peki ne zaman bitecek? 2018 hac kayıtları nasıl yapılır? Kayıt ücreti ne kadar? İşte tarihi ve ödeme sayfası...

2018 Hac kayıtları ne zaman bitecek? Diyanet hac başvurusu nasıl yapılır?

Hacı olmak isteyen binlerce vatandaş Diyanet kayıt tarihlerini bekliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı hac kayıtlarını başlattı. Başvuru detayları belli oldu. Bu yıl, geçen yıl hac kaydı yaptırıp kurada çıkmayan vatandaşların kayıtları otomatik yenilenecek. İlk defa başvuracak olanlar ise Diyanet resmi sitesinden başvurularını tamamlayacak? Peki hac kayıtları ne zaman bitecek? 2018’de başvuru ücreti ne kadar?

HAC KAYITLARI NE ZAMAN BİTİYOR?

21 Aralık itibari ile başlayan 2018 Hac kayıtları 29 Aralık'ta sona erecek. Önceki yıllarda başvuranların kayıt yenileme işlemleri Diyanet İşleri Başkanlığınca otomatik olarak yapılacak.

umre

HAC BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

2018 yılında ilk defa hacca gitmek isteyenlerin müracaatları 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında alınacaktır.

“İlk Defa Kayıt” yaptırmak isteyenler ilgili bankalara 20 Lira ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra;

– Müracaatlarını Başkanlığın “http://hac.diyanet.gov.tr” internet adresinden elektronik ortamda,

– Müftülüklere doğrudan form dilekçe ile müracaat ederek, Kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

HAC KAYIT ÜCRETİ YATIRILIBİLECEK BANKALAR

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünden edindiği bilgiye göre, 2018 yılı hac organizasyonu kapsamında, ilk defa kayıt yaptıracaklar, 21-29 Aralık tarihlerinde ilgili bankalara 20 lira ön kayıt ücreti yatıracak. Hac kayıt 2018 yaptıracak olanlar Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., Halkbank, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, VakıfBank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım'a para yatıracak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...