Sözcü Plus Giriş

40 bin şişe kaçak içki imha ediliyor

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük kaçak içki operasyonunu gerçekleştiren emniyet birimleri 40 bin şişe şarabın imhasına başladı

12:43 -
40 bin şişe kaçak içki imha ediliyor

İzmir’de faaliyet gösteren Çeşme Bağcılık’a geçtiğimiz hafta baskın düzenleyen emniyet yapılan aramalarda mahzen kısmında varillerin arkasına gizlenmiş yaklaşık 40 bin şişe kaçak şarap bulmuştu

Önceki gün kaçak içkilerin imhasına başlayan jandarma ekipleri, şarapların yaz boyunca eğlence merkezlerine satıldığını tespit etmiş ve tesisin sahipleri A.G. ile H.G. gözaltına almıştı.

10fabrika

2001 yılında Çeşme Bağcılık isimli şirketi kurarak şarapçılık işine giren ünlü spekülatörlerden H.G'nin Ovacık- Ballıdağ mevkiindeki tesisleri 2009 yılından bu yana yıkılmayı bekliyor.

2015 yılında Muhittin Dalgıç yönetimindeki Çeşme Belediyesi, şarap, meyve suyu ve zeytinyağı üretilen tesislerdeki ahşap kulübe, restoran ve tek katlı dükkanları yıkarak sembolik bir müdahale gerçekleştirmişti.

Asıl işlem yapılması gerekilen Türkiye'nin bağ ortasındaki tek fabrika binasına, 60 metre yüksekliğindeki kuleye ve yerin altında yüz binlerce şişenin saklanabildiği mahzenlere dokunulmadı.

Çeşme Bağcılık, 8 yıldır yıkılması gündemde olan yasa dışı inşa edilmiş yapılarda faaliyetini sürdürüyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more