401 no’lu odada kanlı randevu: “Seni manken yapacağım” dedi

Instagram'da başlayıp Taksim'de bir otelin 401 no'lu odasında kanlı şekilde biten olayın öyküsü okuyanları şaşırttı. İstanbul’da 2 kadının “Bizi manken yapma vaadiyle kandırıp tecavüz etti” dedikleri Cüneyt Pala’yı çağırdıkları otel odasında öldürmesine ilişkin soruşturma tamamlandı.

401 no’lu odada kanlı randevu: “Seni manken yapacağım” dedi

41 yaşındaki Cüneyt Pala, Van'da anaokulu öğretmeni olan 30 yaşındaki Dilek D. ve Hatay'da öğrenci olan Gülşah Ş. ili Instagram'da tanıştı. Kendini uluslararası markaların reklamcısı olarak tanıtan Pala, 2 kadına çekimlerde modellik teklif etti. Kadınlar da talep üzerine Pala'ya müstehcen sayılabilecek fotoğraflarını gönderdi.

Habertürk’ten Hayati Arıgan’ın haberine göre, Cüneyt Pala, ‘katolog çekimi' için Dilek D. ve Gülşah Ş.'yle ayrı tarih ve şehirlerde buluştu. Otelde birkaç gün süren ‘çekimler' qde kadınların müstehcen fotoğraflarını da çeken Pala, istekleri dışında cinsel ilişkiye de girdi. Tüm masraflar için para da talep eden Cüneyt Pala, bu kez Dilek D’yi çektiği özel fotoğraflarıyla tehdit etti.

SAHTE HESAP AÇARAK SUÇÜSTÜ YAPMAK İSTEDİ

Dolandırıldığını anlayan ve fotoğraflarını geri almak isteyen Dilek D., sahte bir hesap açarak Pala'nın takip ettiği kızlarla iletişime geçti. Bu kişilerden biri, 22 yaşındaki öğrenci Gülşah Ş.'ydi. Gülşah, Pala'nın kendisini de mankenlik vaadiyle kandırdığını, parasını aldığını anlattı. Bunun üzerine 2 kadın Cüneyt Pala'ya suçüstü yapmak istedi. Ancak bunun mümkün olmadığını anlayınca da fotoğrafları silmek için İstanbul'da buluşmak üzere plan yaptılar.

401 NO’LU ODADA İP, BIÇAK, BİBER GAZI

Biber gazı, koli bandı, çamaşır ipi ve bıçak temin eden kadınlardan Gülşah Ş., gece yarısı Pala'yı otele davet etti. Pala, kadınların kiraladığı 401 No'lu otel odasına gitti. Plana göre Dilek D. odaya gizlice girecekti. Ancak kapıyı Cüneyt Pala açtı. Oyuna geldiğini anlayan Pala, Dilek D.'ye saldırarak yaraladı. Bu sırada Gülşah Ş. biber gazını sıktı. Boğuşma başladı. Dilek D.'nin bıçağı 2 defa sapladığı Cüneyt Pala öldü.

12-18 YIL ARASINDA HAPİS BEKLENİYOR

2 kadının kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve yağma suçları amacıyla hareket ettiklerinden meşru hukuki bir zeminde bulunmadıklarından meşru müdafaa hükümlerinin uygulanamayacağı belirtildi. Ancak savcı ‘haksız tahrik' indirimi istedi. Müebbet hapisleri istenen 2 kadın, tahrik indiriminden faydalanırsa 12-18 yıl arasında hapse çarptırılacak.

16 yaşındaki çocuk katil oldu İlginizi Çekebilir 16 yaşındaki çocuk katil oldu