Sözcü Plus Giriş

56 emniyet amirine sürpriz emeklilik

Emniyet Genel Müdürlüğü ani bir kararla 56 emniyet mensubunu emekli etti. Emekliliğe sevk edilen isimler arasında, Özel Harekat eski Daire Başkanı ve Antalya eski Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Cengiz Opak da bulunuyor.

Sözcü Ankara
Güncellenme: 14:14, 01/10/2017
56 emniyet amirine sürpriz emeklilik

Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu, 56 emniyetçinin emekliye sevkini kararlaştırdı. 9'u 1. sınıf, 15'i 3. sınıf, 3'ü 4. sınıf olan emniyet müdürü ile 29 emniyet amiri emekli edildi. Emekliliğe sevk edilen isimler arasında, Özel Harekat eski Daire Başkanı ve Antalya eski Emniyet Müdürü Cemil Tonbul da bulunuyor.

Haklarında emeklilik kararı alınan 1. sınıf emniyet müdürlerinin Doğan Uludağ, Nilüfer Erkan, Hasan Özdeş, Ali Atmaca, Ferdağ Akbulut, Can Ünal, Gökhan Seven, Saim Gül ve Cemil Tonbul olduğu öğrenildi. Bu isimlerden Hasan Özdeş, EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanı olarak görev yapıyordu. Diğer 8 isim ise Teftiş Kurulunda müfettişti.

KRİTİK İSİM

Bu isimler arasında yer alan Cemil Tonbul, emniyet camiasında tanınmış bir isimdi.

Özel Harekat eski Daire Başkanı ve Antalya eski Emniyet Müdürü Cemil Tonbul

Özel Harekat eski Daire Başkanı ve Antalya eski Emniyet Müdürü Cemil Tonbul

Trabzon Akçaabatlı olan Tonbul, Elazığ Fırat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü ve Polis Akademisinden mezun oldu. Azerbaycan Bakü Büyükelçiliği Güvenlik Ataşeliği yaptı. Özel Harekat Daire Başkanlığı ve Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün ardından Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı'nda çalışan Tonbul, son olarak polis başmüfettişliği görevinde bulunuyordu.

SON GÖREV BAŞBAKAN

Emekliye sevkedilen isimler arasında Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Cengiz Opak da bulunuyor.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Cengiz Opak

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Cengiz Opak

Opak, bugün Başbakan Binali Yıldırım’ın Kocaeli gezisinde güvenlik önlemlerini alan isimdi. Başbakan Yıldırım AKP’nin İzmit 4. Olağan İlçe Kongresine katıldı ve kongredeki güvenlik önlemlerini de Opak denetledi.

Yayınlanma Tarihi:22:32,