8 yaşındaki Suriyeli çocuğun öldürüldüğü ortaya çıktı

İstanbul'da esrarengiz şekilde ortadan kaybolan 8 yaşındaki çocuğun, Afgan komşusu tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Polis cesedin atıldığı değerlendirilen çöplükte arama başlattı.

8 yaşındaki Suriyeli çocuğun öldürüldüğü ortaya çıktı

Acı olay, geçtiğimiz Çarşamba günü Sultangazi’de meydana geldi. İddiaya göre 8 yaşındaki Suriye uyruklu Read Aşram, “Bakkala gidiyorum” diyerek evden çıktı. Çocuklarını son kez gören aile Read Aşram eve dönmeyince çevrede arama yaptı. Ancak kimse 8 yaşındaki Suriyeliyi bulamadı. Bunun üzerine polise haber verildi. İstanbul Emniyeti’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ve ilçe ekipleri çalışma başlattı.

EN SON AFGAN KOMŞUYLA

Çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, Read Aşram’ın en son komşuları olan Afganistan vatandaşı Asad Khan ile yan yana olduğunu belirledi.

point-blur_sep082017_233552

Khan’ın evine giden polis şüpheliyi bulamadı. Şüphelinin çalıştığı yem dükkanına da bakıldı. Ama Khan’ın orada da olmadığı da anlaşıldı. Ekiplerin her yerde aradığı Afganistanlı Asad Khan, Ümraniye’de yakalandı.

İTİRAF ETTİ

Emniyet’te ifadesi alınan şüpheli küçük çocuğu boğarak öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi. Daha sonra çocuğun elbiselerini çıkardığını ve cesetle birlikte çöp konteynerine attığını söyleyen şüphelinin ifadesi doğrultusunda araştırma başlatıldı. Polis, Asad Khan’ın yer göstermesiyle, konteynerde arama yaptı. Ancak, çöp konteynerinin boş olduğu belirlendi. Cesedin çöp arabası ile taşınmış olabileceği değerlendirildi. Bunun üzerine, belediye ile görüşüldü. Çöp aramalarının başlatım yaptığı bölgede ceset araması başlatıldı.

Gözaltındaki Khan’ın olay akşamı aileye çocuğu bulup bulmadıklarını sorduğu, bir süre çocuğu arama çalışmasına katıldığı da ortaya çıktı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...