Abdulkadir Selvi: Edip Uğur, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı

CNN Türk canlı yayınında konuşan Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Abdulkadir Selvi, istifa eden Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un bugün (dün) Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradığı bilgisini paylaştı.

Abdulkadir Selvi: Edip Uğur, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı

Hande Fırat’ın sunduğu ‘Gece Görüşü’ programında istifa eden 6 belediye başkanları konuşuldu. Programda çarpıcı açıklamalarda bulunan Selvi, istifa eden Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un bugün (dün) Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradığını söyledi.

 

“ANLADIĞIM KADARIYLA İLETİŞİMDE BİR KOPUKLUK YAŞANMIŞ”

“Aradı bir not bıraktı. Bir irtibat kurma çabası oldu. Ama anladığım kadarıyla bir süredir bu girilen süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'la, Ahmet Edip Uğur arasındaki iletişimde bir aksama, bir kopukluk yaşanmış” diye açıklamalarda bulunan Selvi konuşmasına şöyle devam etti;

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ağlaya ağlaya istifa etti İlginizi Çekebilir Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ağlaya ağlaya istifa etti

“Bugün Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa eden Ahmet Edip Uğurla görüştüm. Onun söylediği, Edip Uğur Sayın Cumhurbaşkanı'nı, bugün aramış. Görüşmek için bir cevap bekliyordu. Kendisine aktarmak için. Aradı bir not bıraktı. Bir irtibat kurma çabası oldu. Ama anladığım kadarıyla bir süredir bu girilen süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Ahmet Edip Uğur arasındaki iletişimde bir aksama, bir kopukluk yaşanmış. Tehdit konusunda istifa etmesi için bir siyasi baskı görmesi şeklinde. Yoksa ailesi ya da yakınlarının başka şekilde tehdit edilmesi değil, bir siyasi baskı görmeleri olabilir. Bu süreçlerde biraz durumlardan vazife çıkarıp, bunlarla ilgili yerel siyasette bir takım söylentiler çıkaranlar da oluyor.”