Sözcü Plus Giriş

Abdülkadir Selvi: Melih Gökçek için geri sayım başladı

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Melih Gökçek’le ilgili açıklamasından sonra geriye sayım başladı" dedi.

11:00 -
Abdülkadir Selvi: Melih Gökçek için geri sayım başladı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında “’Kadir Abi’nin kişiliği nedeniyle sancısız bir şekilde aşıldı. Ankara'da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Melih Gökçek'le ilgili açıklamasından sonra geriye sayım başladı” dedi.

İşte Abdülkadir Selvi’nin yazısının o bölümü…

GÖKÇEK'İN HUKUKU

AK Parti'de çok önemli bir değişim süreci yaşanıyor. İl başkanlıkları ve belediye başkanlarının değişimi bir arada yürütülüyor. Değişim çok sancılı bir iş. Hele söz konusu olan İstanbul ve Ankara belediye başkanlıklarıysa! İstanbul'daki değişim, “Kadir Abi”nin kişiliği nedeniyle sancısız bir şekilde aşıldı. Ankara'da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Melih Gökçek'le ilgili açıklamasından sonra geriye sayım başladı. Bu süreçte Melih Gökçek'in hukukunun korunması gerekiyor. Aslında sadece Gökçek'in değil, değişen ve değişecek il başkanlarının ve belediye başkanlarının hukukunu korumak AK Parti'nin görevi.

16 Nisan referandumunda İstanbul ve Ankara'nın da içinde yer aldığı bazı şehirler evet oylarını aşağıya çekti. 2019 seçimlerine dönük olumsuz sinyal verdi. Erdoğan, 16 Nisan sonuçlarından Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tablosunu gördü. Kendisini arayanlara, “Asıl önemli olan 2019 seçimleri” dedi. Bazı belediye başkanları ile devam ettiği takdirde 2019 seçimlerinde sorun yaşanabileceğini tespit etti. Değişimin düğmesine bastı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “İstanbul ve Ankara'da 2019 seçimlerinde herhangi bir sorun yaşamak istemiyoruz” diyerek durumu ortaya koydu.

Belediye başkanlarının değişiminde 4 noktaya özen gösteriliyor.

1- Şehrin ve seçmenlerin hukukunu korumak.
2- Belediyenin hukukunu korumak.
3- Belediye başkanının hukukunu korumak.
4- AK Parti'nin hukukunu korumak.

Sorun çıkarmadan istifa eden belediye başkanları, AK Parti'de değişik kademelerde değerlendirilecek. Bazı isimleri 2019 seçimlerinde milletvekili listelerinde görebiliriz.

İLGİLİ HABERErdoğan'dan Melih Gökçek'e şok! İstifası istendi mi?Erdoğan'dan Melih Gökçek'e şok! İstifası istendi mi?
Son güncelleme: 11:03 05.10.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more