Abdülkadir Yüksel kimdir, kaç yaşında, nereli? AKP milletvekili Abdülkadir Yüksel hayatını kaybetti

AKP Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel hayatını kaybetti. Peki Abdulkadir Yüksel kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte AKP milletvekili Abdulkadir Yüksel biyografisi...

Abdülkadir Yüksel kimdir, kaç yaşında, nereli? AKP milletvekili Abdülkadir Yüksel hayatını kaybetti

AKP Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel kimdir merak ediliyor. Şanlıurfa doğumlu Abdulkadir Yüksel geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Peki Abdulkadir Yüksel kimdir, kaç yaşında, nereli?

ABDULKADİR YUKSEL KİMDİR?

1962 yılında Şanlıurfa ili Birecik ilçesi doğumludur. Babası Müslüm Yüksel ,Suruç ilçesi eşrafından İstiklal madalyalı Galip Beyzade  Müslüm Bey'in oğludur. Müslüm Yüksel Demokrat Parti ve sonrasında Adalet Partisi'nde siyaset yapmış,önce bir dönem Şanlıurfa ili Suruç ilçesi belediye başkanlığı,daha sonra bir dönem Birecik ilçesi belediye başkanlığı yapmıştır.

İlk,orta ve lise öğrenimini Birecik'te tamamlamıştır. Ankara Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur.1994 yerel seçimlerinde Doğru Yol Partisi (DYP)den aday olan Abdülkadir Yüksel %52’lik bir oy oranı ile belediye başkanı seçilmiştir. 5 yıl bu görevi başarıyla ve şerefli bir şekilde sürdürdükten sonra 5 yıl başkanlığa ara vermiştir.

1999-2004 yılları arasındaDoğru Yol Partisi (DYP) Birecik İlçe Başkanlığı yapmıştır. 2004 yerel seçimlerinde halktan gelen yoğun talep üzerine yeniden aday olan Abdülkadir Yüksel %45 oy oranında oy alarak İkinci kez belediye başkanlığına seçilmiştir. 2004 yerel seçimlerinde almış olduğu %45 oranında ki oy Doğru Yol Partisi(DYP)'nin yerel seçimlerde Türkiye’de ulaştığı en yüksek oy oranıdır.

Demokrat Parti (DP)'den istifa etmiş ve AK Parti saflarında siyasi mücadelesini sürdürmeye başlamıştır. Abdülkadir Yüksel evli ve 3 çocuk sahibidir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...