Adalet Yürüyüşü’nde beşinci gün sona erdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülük ettiği tarihi Adalet Yürüyüşü'nün beşinci gün etabı saat 09:00'da Kızılcahamam Orman Deposu mevkisinden başladı. Beşinci gün konuşmasında örgütüne 'tahriklere kapılmayın' mesajı veren Kılıçdaroğlu "Bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Canları sağolsun. Ben inatla adalet için yürüyeceğim. 80 milyon için..." dedi. Kılıçdaroğlu öğle saatlerinde gelen Hasan Tatlı'nın ölüm haberi ile de büyük üzüntü yaşadı. 23 km yol katedilen yürüyüşün beşinci gününde 16:30'da Kızilcahamam Bulak Köyü'nde dinlenmeye geçildi. Kılıçdaroğlu burada, köy sakinlerinden Turgut Köprücüoğlu'nun evine iftar konuğu oldu. 5'inci gününde 97 km tamamlanan yürüyüş, yarın sabah erken saatlerinde 09:00'da devam edilecek.

Turgut ERAT-Zeynep GÜRCANLI-Ömer ULUHAN/SÖZCÜ

Perşembe günü Ankara Güvenpark'tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, beşinci gününde de İstanbul'a doğru yürüyüşüne devam ediyor.  ‘Adalet Yürüyüşü'ne Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından destek gelirken, Kılıçdaroğlu'nun yürüyüş güzergahında karşılaştığı vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldığı görüldü. 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün geçtiğimiz dört gününde yaklaşık 85 kilometre yol katedildi. Yoğun tempo ve artan sıcaklıklarda yürüyüş mesafesi 20 kilometreden 16 kilometreye düşürülürken, mola sürelerinin de uzatıldığı belirtildi. Adalet korteji dün yürüyüşünü sağanak yağmur altında sürdürmüştü. Bugün bölgede havanın açık olduğu gözlendi. Tarihi yürüyüşün beşinci gün etabı Kılıçdaroğlu’nun konuşması ile başladı.

Sözcü TV ekibi tarihi yürüyüşü adım adım takip ediyor.

Sözcü TV ekibi tarihi yürüyüşü adım adım takip ediyor.

ADALET YÜRÜYÜŞÜNÜN BEŞİNCİ GÜNÜNDEN NOTLAR

18:30 – CHP’liler bu akşam da saat 18:30'da ‘duran adam' eylemi yaptı.

16:30 – Yürüyüşte beşinci gün sona erdi.

basliksiz-4

23 km yol katedilen yürüyüşün beşinci gününde 16:30’da Kızilcahamam Bulak Köyü’nde dinlenmeye geçildi. Kılıçdaroğlu burada, köy sakinlerinden Turgut Köprücüoğlu’nun evine iftar konuğu oldu. 5’inci gününde 97 km tamamlanan yürüyüş, yarın sabah erken saatlerinde 09:00’da devam edilecek.

Kılıçdaroğlu Bulak Köyü’nde, bir ailenin daveti üzerine 59 yaşındaki Turgut Köprücüoğlu’nun evine, iftar yemeği için konuk oldu. Kılıçdaroğlu, yemek yiyip sohbet ettikten sonra teşekkür etti ve dinlenmek için karavanına döndü.

 

FOTO:DHA -

FOTO:DHA – Yürüyüşe Yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar (Kılıçdaroğlu’nun sağındaki) ile Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy (Kılıçdaroğlu’nun solundaki) da destek veriyor.

12:00 – Kortej mola verdi.

CHP'nin Adalet Yürüyüşü'nde 'dere' molası İlginizi Çekebilir CHP'nin Adalet Yürüyüşü'nde 'dere' molası

11:00 – Kılıçdaroğlu bugün kumpas davaları sonucunda intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın ağabeyi Ahmet Tatar ve Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy ile birlikte yürüyor

10:30 – Yürüyüşün dünkü bölümünde fenalaşarak hastaneye kaldırılan 69 yaşındaki Hasan Tatlı’nın hastaneden acı haberi geldi. Tatlı’nın hayatını kaybettiği bilgisi kortejde şok etkisi yarattı.  Hasan Tatlı’nın ölüm haberini öğrenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üzgün olduğunu belirterek, Tatlı’ya Allah’tan rahmet diledi. Kılıçdaroğlu, “Yürüyüşümüzün başlangıcında olan fakat daha sonra kalp krizi geçiren bir arkadaşımız hayatını kaybetti. Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Çok üzgünüz. Adalet yolundaki ilk kaybımız. İnşallah bundan sonra buna benzer bir olayla karşılaşmayız. Yarın bir grup başkanvekilimiz ile bir grup milletvekili arkadaşımız cenaze törenine katılacak. tekrar hepimizin başı sağ olsun diyorum” diye konuştu. Tatlı’nın yarın Ankara’da toprağa verileceği bildirildi.

10:00 – Kortej Kızılcahamam’da kısa bir mola verdi

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

09:00 -Yürüyüş Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından saat 09:15’te başladı.

 

Yürüşüyün beşinci gününde, korteje Mustafa Sarıgül de katıldı.

Yürüşüyün beşinci gününde, korteje eski bakanlardan İstemihan Talay ile  Mustafa Sarıgül de katıldı.

‘ADALET İÇİN YÜRÜYORUZ’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’nün 5’inci gününe, Kızılcahamam Orman Deposu mevkisinden başladı. Yürüyüş öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Son derece memnunum. Adalet kavramına verdiğimiz önemi, artık bütün dünya biliyor. Adalet, hak ve hukuk birbirinden ayrılmaz kavramlar. Biz, herkes için adalet istiyoruz. Herkes için hak ve hukuk istiyoruz. Bunun için yürüyoruz. Kimseye zarar vermiyoruz. Kimseye kötü söz söylemiyoruz. Kimseye yan bakmıyoruz. 80 milyonun bir arada, kardeşçe yaşamasını istiyoruz. 80 milyon, bir arada ve huzur içinde yaşasın. Hepimizin istediği bu” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu iftara bu evde konuk olacak.

Kılıçdaroğlu iftara bu evde misafir oldu.

 

“BİR YERDE İNSAN VARSA ADALET DE OLMAK ZORUNDA”

Adalet için yürüdüklerini vurgulayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Bize saldırılar olabilir. Bizi eleştirenler olabilir. Bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla kararlılıkla azimle adalet için yürüyeceğim; 80 milyon için. Dün yürüyüşümüzün büyük bir kısmını yağmur altında yaptık. Gelip, geçen kamyonlar, minibüsler, özel arabalar belki şöyle düşünmüşlerdir; ‘Bu insanlar, bu yağmurun altında niye yürüyor?’ Onlara şunu söylemek isterim. Biz, adalet için yürüyoruz. İnsan varsa bir yerde, adalet de olmak zorundadır”

Kılıçdaroğlu, iftara bu evde konuk olacak.

Kılıçdaroğlu, iftara bu evde misafir oldu.

 

'Adalet Yürüyüşü'nde ilk gün neler oldu? İlginizi Çekebilir 'Adalet Yürüyüşü'nde ilk gün neler oldu?
basliksiz-5 Adalet Yürüyüşü'nden ikinci gün neler yaşandı? İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nden ikinci gün neler yaşandı?
resimid_3608593 Adalet Yürüyüşü'nde üçüncü gün neler yaşandı? İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nde üçüncü gün neler yaşandı?

 

VATANDAŞLAR KAMP ALANINA JANDARMA TARAFINDAN ÜST ARAMASI YAPILDIKTAN SONRA ALINIYOR.

VATANDAŞLAR KAMP ALANINA JANDARMA TARAFINDAN ÜST ARAMASI YAPILDIKTAN SONRA ALINIYOR.

 

Adalet Yürüyüşü'nde dördüncü gün notları... İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nde dördüncü gün notları...
resimid_3608710