Adalet Yürüyüşü’nde on birinci gün!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün 11. gününde Bolu'da bayram namazı kıldı, partililerle bayramlaştı. 10. günde 21 kilometre yürüyen Kemal Kılıçdaroğlu bugün planlandığı gibi 11 kilometre yürüdü. Kılıçdaroğlu, Bolu kent merkezinde konaklayacakları spor alanına gelerek yürüyüşün bugünkü etabını tamamladı.

Zeynep GÜRCANLI, Turgut ERAT, Ömer ULUHAN / Sozcu.com.tr

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’nün 11’inci gününde geceyi geçirdiği Bolu kent merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Karacaağaç Köyü’ndeki camide bayram namazını kılarak cami önünde vatandaşlarla bayramlaştı. CHP Lideri saat 09:30’da kamp alanında basının karşısına geçti. Kılıçdaroğlu, kısa süreli rahatsızlık geçiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Kılıçdaroğlu, “Yürüyüşümüz kararlıkla sürdüreceğiz. Adaletin ne kadar önemli olduğunu sizler de biliyorsunuz. Adalet benim için değil, hepimiz için olması gereken bir kavram. İnsanlar adalet arıyor. Ülkenin buna ihtiyacı var. Aslında gönül isterdi ki farklı partilerden de bize eşlik etsinler. İstanbul Ankara karayolunu yürüyerek bitireceğim. Benim yaptığım her hareket emin olun samimi. İçten pazarlıklı bir insan değilim. Eksiğim olabilir, yanlışım da olabilir. Eğer bozkurt işareti yapan birisi beni destekliyorsa benim de desteklemem lazım benim de alkışlamam lazım. İnsanlar eleştirebilirler, eleştirinin de belli bir düzeyde olması lazım” dedi.
bayramlasma-ic

BOZKURT SELAMI

Dün kendisini “bozkurt” işareti ile selamlayan bir vatandaşa “bozkurt” işareti ile karşılık veren Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin, “Samimiyse başımın üstünde yeri var” ifadesiyle ilgili olarak “Eğer bozkurt işareti yapan birisi beni destekliyorsa benim de onu desteklemem lazım. Alkışlamam lazım” dedi.

Kılıçdaroğlu, kendisiyle ilgili olarak zaman zaman “Gerçekten yürüyor mu” diye sorulduğunu belirtti; “Her santimini, Ankara- İstanbul yolunu yürüyerek bitireceğim. Arabaya binmek yok. Her santimini yürüdüğünüz zaman hedeflediğiniz, düşündüğünüz adaletin gerçekleştiğine inanıyoruz” diye konuştu.

kus

TUTUKLU GAZETECİLER

CHP Lideri, cezaevinde tutuklu bulunan basın mensuplarının bayramını kutlayarak, “Şöyle söyleyeyim hapiste yatan pek çok gazeteci arkadaşımız haksız yere tutulduklarını gayet biliyorlar. Haksız yere hapse atıldılar, haksız yere suçlandılar. Haksız yere suçlanmaya devam ediyorlar. Ama sizler birer basın mensubusunuz, sizler halkı aydınlatıyorsunuz. Siyasilerin size şükran borcu var. Hapiste kalan bütün gazeteci arkadaşlarıma, özellikle onların da bayramını kutluyorum. Hatta haklı yere hapiste yatan, mahkum olmuş, mahkumiyeti kesinleşmiş insanlar varsa onların bayramını kutlu yorum. Hepimiz insanız. Yolda gelirken o kadar güzel bir doğa ile karşılaştık ki, yeşilin tüm tonlarını görmek mümkün. Ormanda yaşamaktan mutlular. Ama bizler ketlerde yaşayan insanlar olarak pek de mutlu değiliz. Siyaseti biraz insani değerler üzerinden kurmak, hırslardan arındırmak gerekiyor. Dilerim bu yürüyüş hedefine ulaşır. Türkiye daha iyisini hak ediyor. Hep birlikte bunu gerçekleştirmiş oluruz” dedi.

KİLO VERDİ Mİ?

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, yürüyüşü sırasında kilo verip vermediği sorusuna “Terazi olmadığı için kilo aldım mı kaybettim mi bilmiyorum ama şöyle bir gerçek var büyük bir ihtimalle kilo vermişimdir ama öyle çok bariz bir kilo değil onu hissetmiyorum. Belki vücut da biraz toparlandı” yanıtını verdi.

bayram-1

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark'tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, dokuzuncu gününde de İstanbul'a doğru yürüyüşüne devam ediyor. ‘Adalet Yürüyüşü'ne Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından destek gelirken, Kılıçdaroğlu'nun yürüyüş güzergahında karşılaştığı vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldığı görülüyor. 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün on günü geride kaldı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün öğle saatlerinden sonra Adalet Yürüyüşü’ne devam etmesi bekleniyor. Kamp alanından alınan bilgilere göre Kılıçdaroğlu bugün 11 kilometre yürümeyi planlıyor.

 

YÜRÜYÜŞTEN NOTLAR

Saat 18:40- Kılıçdaroğlu, Bolu kent merkezinde konaklayacakları spor alanına geldi. Kılıçdaroğlu yürüyüşün bugünkü etabında 11 kilometre yürüdü.

Foto: Sözcü

Foto: Sözcü

10:00- Basın açıklamasının ardından CHP Lideri kamp alanında bulunanlarla bayramlaştı.

Foto: Sözcü

Foto: Sözcü

09:30- Kılıçdaroğlu, bayram namazı ve cami cemaatiyle bayramlaşma sonrasında kamp alanına gelerek basına bir açıklama yaptı.

gg56

06:30- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü'nün 11'inci gününde geceyi geçirdiği Bolu kent merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Karacaağaç Köyü'ndeki camide bayram namazını kılarak cami önünde vatandaşlarla bayramlaştı.

Foto: SÖZCÜ - Kemal Kılıçdaroğlu'nun kamp alanı

Foto: SÖZCÜ – Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamp alanı

'Adalet Yürüyüşü'nde ilk gün neler oldu?‘Adalet Yürüyüşü'nde ilk gün neler oldu?

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nden ikinci gün neler yaşandı?Adalet Yürüyüşü'nden ikinci gün neler yaşandı?

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde üçüncü gün neler yaşandı?Adalet Yürüyüşü'nde üçüncü gün neler yaşandı?

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde dördüncü gün notları...Adalet Yürüyüşü'nde dördüncü gün notları…

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde beşinci gün neler yaşandı?Adalet Yürüyüşü’nde beşinci gün neler yaşandı?

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nün altıncı gününden notlar...Adalet Yürüyüşü'nün altıncı gününde

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde yedinci günAdalet Yürüyüşü’nde yedinci gün

Adalet Yürüyüşü'nde sekizinci gün İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nde sekizinci gün Adalet Yürüyüşü'nde dokuzuncu gün İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nde dokuzuncu gün Adalet Yürüyüşü'nde onuncu gün İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nde onuncu gün