Adalet Yürüyüşü’nde yirmi birinci gün

Tarihi Adalet Yürüyüşü'nde yirmi birinci günde kortej İstanbul'a doğru yürüyüşünü sürdürüyor. Yürüyüşe yaklaşık 20 bin kişi katılıyor. Kılıçdaroğlu, 18.2 kilometre yürüyerek 21. günü tamamladı. Yarın sabah yürüyüşüne devam edecek olan CHP liderinin yarın 13,6 kilometre yürümesi planlanıyor. Sözcü TV ekibi de tarihi yürüyüşü adım adım takip ediyor.

Bora ERDİN, Çağatay GÜRÜCÜ/sozcu.com.tr

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, yirmi birinci gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne devam ediyor. Kortej dün geceyi Körfez ilçesi yakınlarında kurulan kamp alanında geçirdi. Adalet yolcuları Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından yürüyüşe geçti. 21. gün etabının başında konuşan CHP lideri “Adaleti siyasetin emrine verirseniz Türkiye’nin başı beladan kurtulmaz. Adaleti siyasetin emrine verirseniz Türkiye’de demokrasi olmaz. İnsan hakları ihlalleri olur” dedi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

YÜRÜYÜŞTEN NOTLAR

18:30 – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan başlattığı adalet yürüyüşünün 21. gününü tamamladı.

Yoğun güvenlik önlemleri altında devam eden yürüyüşün 21. günü Kocaeli’nin Dilovası ilçesine bağlı Tavşancıl sahilinde sona erdi.

d2

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler geceyi Tavşancıl Sahilindeki kamp alanında geçirecek.

Yürüyüşe yarın sabah edecek olan Kılıçdaroğlu ilk etapta 7 km, toplamda ise 13,6 kilometre yürüyerek Gebze’deki Topçu Kışlası’na varması planlanıyor.

d

15:00 Kortej yeniden yürüyüşe geçti.

Adalet Yürüyüşü'nün 21. gününden görüntüler İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nün 21. gününden görüntüler

 

14:00 MYK toplantısı sona erdi. Toplantının ardından konuşan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, korteje saldırı yapacağı iddiasıyla gözaltına alınan şahısla ilgili konuştu. Tezcan “Bir şeye dikkat çekme ihtiyacı duyuyorum. Devleti yönetenler sözlerine dikkat etmek zorundalar. Başbakan, başbakan yardımcısı gibi kişilerin bu yürüyüşü terörle ilişkilendirmeye çalışmaları, tamamen masum bir eylemi terör eylemi ile irtibatlandırmaya çalışılan sözleri provokasyon yapmak isteyenleri cesaretlendiren sözlerdir. Bildiğim şu buraya özle bir operasyon değil. Rutin terör operasyonları çerçevesinde bir çalışma. Rutin operasyonların bir parçası olarak açıklama yapıldı.” dedi.

Adalet Yürüyüşü'nde hareketli dakikalar... Bir kişi gözaltına alındı İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nde hareketli dakikalar... Bir kişi gözaltına alındı

12:00 CHP’nin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı başladı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

11:00 Bugünkü etapta ilk mola verildi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

10:00 Yürüyüş devam ediyor.

KORTEJ İSTEMEDEN YOL KAPANDI
Kocaeli Emniyet'i yürüyüş nedeniyle alarma geçti. Dilovası'na kadar D-100 kapatıldı. Trafik yan yollardan veriliyor. Bu duruma ilişkin yürüyüşü takip eden Sözcü muhabiri Bora Erdin ise ilginç bir detaya dikkat çekti. İşte Bora Erdin'in o izlenimi; Kocaeli'ye kadar D-100'den 300 kilometrenin üzerinde yol yürüyen Adalet korteji için ilk defa yol tamamen trafiğe kapatıldı. Bolu Dağı ve Hendek arasında şeritlerin dar olduğu yerlerde bile trafik kapatılmazken oldukça geniş bir noktada trafiğin engellenmesi yürüyüş ekibini ve bizi şaşırttı. Dilovası-Gebze arasında sanayi tesisleri çok yoğun. Bölge yolu ülke ticaretinin kalbi olan Tüpraş gibi dev tesislerle dolu. Ayrıca emniyetin trafiğe kapattığı D-100 ticaret limanlarına bağlanıyor.

09:00 Kortej Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının ardından İstanbul’a doğru yürüyüşe geçti.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Polisin yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekerken, D-100 Karayolu girişinde arama noktası oluşturulması nedeniyle yol ulaşıma kapandı.Yürüyüşe katılanlar tek tek aranarak yürüyüşe katıldı. Özel Harekat polisleri de yürüyüş sırasında önlem olarak bulunurken, polis helikopter güzergah boyunca uçtu. Yürüyüşe eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin ve gaziler de katıldı.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

‘KİLO VERDİM AMA…’

Etabın başında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Adaleti siyasetin emrine verirseniz Türkiye’nin başı beladan kurtulmaz. Adaleti siyasetin emrine verirseniz Türkiye’de demokrasi olmaz. İnsan hakları ihlalleri olur” dedi. Yürüyüş sırasında zayıflayıp zayıflamadığının sorulduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Zaman zaman soruyorlar zayıfladın mı, kilo verdin mi? diye. Kemerde bir ilik kazandım onu ifade etmek isterim. Ama öyle 5 kilo vermem söz konusu değil” diye konuştu.

 

CHP'nin tarihi 'Adalet Yürüyüşü'nde ilk gün neler yaşandı? İlginizi Çekebilir CHP'nin tarihi 'Adalet Yürüyüşü'nde ilk gün neler yaşandı?

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nden ikinci gün neler yaşandı?Adalet Yürüyüşü'nden ikinci gün neler yaşandı?

Adalet Yürüyüşü'nde üçüncü gün neler yaşandı?Adalet Yürüyüşü'nde üçüncü gün neler yaşandı?

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde dördüncü gün notları...Adalet Yürüyüşü'nde dördüncü gün notları…

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde beşinci gün neler yaşandı?Adalet Yürüyüşü’nde beşinci gün neler yaşandı?

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nün altıncı gününden notlar...Adalet Yürüyüşü'nün altıncı gününde

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde yedinci günAdalet Yürüyüşü’nde yedinci gün

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde sekizinci günAdalet Yürüyüşü'nde sekizinci günİLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde dokuzuncu günAdalet Yürüyüşü'nde dokuzuncu günİLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde onuncu günAdalet Yürüyüşü'nde onuncu günİLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde on birinci gün!Adalet Yürüyüşü'nde on birinci gün!

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde on ikinci gün notları...Adalet Yürüyüşü’nde on ikinci gün notları…

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde on üçüncü günAdalet Yürüyüşü'nde on üçüncü gün

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü on dördüncü günündeAdalet Yürüyüşü on dördüncü gününde

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde on yedinci gün sona erdiAdalet Yürüyüşü’nde on yedinci gün sona erdi

İLGİLİ HABERAdalet Yürüyüşü'nde on sekizinci gün notları...Adalet Yürüyüşü'nde on sekizinci gün notları…

Adalet Yürüyüşü'nde yirminci gün İlginizi Çekebilir Adalet Yürüyüşü'nde yirminci gün