Sözcü Plus Giriş

aHaber’de ‘yalakayız’ itirafı

Kurulduğu günden bu yana Cumhuriyet ilkelerinden asla ödün vermeden Atatürk'ün çizdiği yolda ilerleyen SÖZCÜ'ye FETÖ'cü çamuru bulaştırmaya çalışan iftiracılar, kendi kanallarında yaptıkları programda bu kez 'itirafta' bulundular.

10:46 -

aHaber’de Canan Barlas’ın sunduğu programda geçen bir diyalog izleyen herkesi şoke etti.

Yaptığı yalan haberlerle SÖZCÜ’ye iftira atmaya çalışan Sabah Gazetesi muhabiri Nazif Kahraman ve Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek’in de konuk olduğu programda, SÖZCÜ davasında savcının tanığı olan Hüseyin Gülerce’ye canlı telefon bağlantısı yapıldı.

Gülerce’ye sorular yöneltilmeye devam ederken moderatör Canan Barlas, Türkiye’deki gazeteleri ‘yalakalar ve diğerleri’ diye ayırdığı sırada adeta itiraf niteliğindeki şu açıklamada bulundu;

“Sayın Gülerce bir soru yöneltmek istiyorum… Sözcü Gazetesi, Hürriyet Gazetesi de dahil daha önce Doğan Grubu’nda çalışmış olan yazarların hepsi orada… İşte Zaman Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi medyada bu bütünlük dağılıyor mu? Bu fikir birlikteliği devam mı ediyor? Çünkü yalaka gazete dedikleri bizim bölümümüzün şeyisi (tirajı) çok daha az. Onların reklam gelirleri daha yüksek. Yani sirkülasyonları da tirajları da çok yüksek…”

Canan Barlas’ın bu sözlerine stüdyoda bulunanların itiraz etmemesi de dikkat çekti.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:50 14.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more