Akıncı Üssü davasında altıncı celse: Kubilay Selçuk ‘ifadesini’ unuttu!

Akıncı Üssü davasında ifade veren Kubilay Selçuk, savcılık ifadesinde sarf ettiği "Üste sivil kişileri gördüm" sözlerini yalanladı. Selçuk mahkemede "Benim gördüğüm kişiler sivil giyinimli askerler. Sivil giyinimli asker ile sivil giyinimliyi duruşlarından, giyimlerinden ve traşlarından ayırt edebiliriz" diye ifade verdi.

Akıncı Üssü davasında altıncı celse: Kubilay Selçuk ‘ifadesini’ unuttu!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 486 sanık hakkında açılan davanın altıncı celsesi başladı. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Kampüsü’ndeki duruşma salonunda görülen davaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar, taraf avukatları ve müştekiler katıldı. Bazı siyasi parti üyeleri ile sivil toplum örgütleri de duruşmayı takip ediyor.

FOTO:DHA - Kubilay Selçuk, savcılıkta verdiği ifadeyi değiştirdi.

FOTO:DHA – Kubilay Selçuk, savcılıkta verdiği ifadeyi değiştirdi.

‘SÖNMEZATEŞ İSMİNİ BİLE DUYMADIM’ BEN

Bugünkü celse, dün savunması yarım kalan sözde Yurtta Sulh Konseyi üyesi ve Çiğli 2. Anajet Üssü’nün eski komutanı Tümgeneral Kubilay Selçuk’un çapraz sorgusuyla başladı. O saatlerde Akar’ın yanında bulunanların sanıklardan Kubilay Selçuk, Hakan Evrim, Ömer Faruk Harmancık, Mehmet Dişli ve Akın Öztürk’ün olduğu anımsatılarak, operasyon emrinin kim tarafından verildiğini bilip bilmediği sorulan Selçuk, “Gerçekten haberim yok, bir bilgim yok. Kiminle temas kurulmuş bilmiyorum. Gökhan Şahin Sönmezateş’in ismini bile duymadım ben” iddiasında bulundu.

SAVCILIK İFADESİNİ HATIRLAMADI!

Selçuk’a, savcılık ifadesinde Akıncı Üssü’nde sivil kişileri gördüğünü söylediği, mahkeme huzurunda yaptığı savunmada ise “sivil giyinimli asker” gördüğünü söylediği hatırlatıldı. İfadesini değiştirmesinde sivil yöneticileri koruma amacının olup olmadığı sorulan Selçuk, “Hiç özel bir çabam yoktur. İfade o şekilde etmişsem dikkatsiz bir ifademdir. Benim gördüğüm kişiler sivil giyinimli askerler. Sivil giyinimli asker ile sivil giyinimliyi duruşlarından, giyimlerinden ve traşlarından ayırt edebiliriz” ifadelerini kullandı. Dava, Selçuk’un çapraz sorgusuyla devam ediyor.
(İHA)

Akın Öztürk: Kahraman olabilirdim şu an vatan hainiyim İlginizi Çekebilir Akın Öztürk: Kahraman olabilirdim şu an vatan hainiyim

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...