Sözcü Plus Giriş

AKP’den flaş Abdullah Gül açıklaması

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AKP'nin bu akşamki kuruluş yıldönümü törenine katılmayacağını açıkladı.

17:15 -

AKP’den flaş Abdullah Gül açıklaması paylaşan: Sozcu

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Toplantı devam ederken AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklamalarda bulundu.

“CHP SÖZCÜLERİNİN TAHRİKKAR DİLİ…”

CHP’nin ‘Kumpas’ iddialarına AKP’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle bugün yanıt vermeyeceklerini belirten Ünal, “Bugün bizim doğum günümüz. Ak Parti’nin doğum günü. Ak Parti’nin doğum gününü gölgeleyecek bir takım spekülasyonların ya da farklı demeçlerin, tartışmaların içerisine bugün girmek istemeyiz ama bunlara yarın gereken cevapları veririz. Bugün özellikle CHP sözcülerinin kullandığı son derece provokatif, tahrikkar, dili asla kabul etmediğimizi daha önce ifade ettik. Siyasette de böyle bir dilin olmaması gerektiğinin altını çizdik ve dediğim yarın bunlara gereken cevapları vereceğiz” dedi.

“CEVAPLARIMIZI YARINA ERTELİYORUZ”

Ünal, “Kumpas ile ilgili şunu söylemek isterim; kumpas dendiğinde bu ülkede akla evet FETÖ gelmektedir. Sivil toplum örgütü görünümlü bu yapının bir paralel devlet yapılanması olduğu ortaya çıktıktan sonra bu yapı ile kimlerin ittifak içinde olduğu bugün açık bir şekilde görülmekte hem söylem hem üslup olarak ve kumpas dendiğinde bizim aklımıza kaset kumpası gelmekte. Ve sonrası gelmektedir. Dolayısıyla CHP sözcülerinin kullandığı dil, söylem ve üslupla ilgili söyleyeceğimiz çok şey var ama bugün Ak Parti’nin doğum günü, kuruluş yıldönümü o yüzden cevaplarımızı yarına  erteliyoruz” diye konuştu.

“ABDULLAH GÜL KATILMAYACAK, AHMET DAVUTOĞLU KATILACAK”

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün AKP’nin kuruluş yıldönümü programına katılıp katılamayacağına ilişkin bir soruya Ünal, “Bugünkü kuruluş yıldönümümü etkinliğimize, sayın Abdullah Gül katılamayacağına dair mazeret bildirdi. Kendisine hem davetiye ulaştırıldı hem de sayın Cumhurbaşkanımız kendisini bizzat arayarak davet etti. Daha önceki Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nu bizzat ben arayarak davet ettim ve sayın Ahmet Davutoğlu katılacak. Eski Meclis Başkanlarımız sayın Bülent Arınç, Köksal Toptan, Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin katılacaklar. Sadece sayın Abdullah Gül bugün ile ilgili bir mazeret iletti” diye yanıt verdi.  DHA

Son güncelleme: android-time 20:02 14.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more