AKP’li Aydın Ünal’dan yandaş Cemil Barlas ve Fuat Uğur’a ağır benzetme

Yandaş yazarlar Cemil Barlas ve Fuat Uğur'un, Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya yönelik göndermelerine AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal'dan ağır bir eleştiri geldi. AKP'li Ünal, Barlas ve Uğur'a 'hamam böceği' benzetmesinde bulundu.

AKP’li Aydın Ünal’dan yandaş Cemil Barlas ve Fuat Uğur’a ağır benzetme

AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal, anayasa değişikliği teklifi oylaması sırasında Meclis’te kendini kürsüye kelepçeleyerek eylem yapan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka hakkında cinsel içerikli göndermelerde bulunan Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur ve A Haber yorumcusu Cemil Barlas’ı “hamam böceği”ne benzetti.

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan’ın, Barlas ve Uğur’u eleştirdiği “Çok bunaldık be reis” başlıklı yazısını Twitter’dan paylaşan Aydın Ünal, “İsmail kardeşim yine pek güzel, pek gönülden yazmış. Lakin, eve hamam böcekleri girdi diye de bunalmayalım. Bahar temizliğinde giderler…” ifadelerini kullandı.

İsmail Kılıçarslan, Uğur ve Barlas’ın, Aylin Nazlıaka ile ilgili cinsel içerikli göndermelerde bulunmasına tepki göstererek şunları yazmıştı:

“Kendisini kelepçeyle meclis kürsüsüne bağlayan CHP’li kadın milletvekili üzerinden hiç anlamadığımız, hiçbir zaman da anlayamayacağımız -hatta iyi ki anlamadığımız ve iyi ki anlayamayacağımız- şekilde ‘seks içerikli, derili merili’ espriler yapmayı ‘uygun’ bulan adamla aynı kafada, aynı safta, aynı mahallede sanılmaktan çok bunaldık be reis… Kendilerinin geçmişte neler yazdığını çok iyi bildiğimiz ve ‘insandır, değişir’ dediğimiz bazılarının her seferinde ağızlarından salyalar akıtarak ‘alayınız hainsiniz, bir tek biz en hakiki öz reisçiyiz’ diyerek terör estirmelerinden çok bunaldık be reis”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...