AKP’liler artık birbirlerine ‘hayırlı cumalar’ diyemiyor

Öztunç, “AKP’liler yıllardır ‘hayırlı cumalar’ mesajı atardı. Referandum sürecinde buna son verdiler. Gerçek yüzlerini göstermesi açısından bu yapılanlar çok önemlidir” dedi

AKP’liler artık birbirlerine ‘hayırlı cumalar’ diyemiyor

CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç, anayasa referandumu süreciyle ilgili konuştu. Öztunç, AKP'lilerin artık birbirlerine “Hayırlı cumalar” mesajı göndermekten vazgeçtiğini belirtti. Bunu referandum sürecine bağlayan Öztunç şunları söyledi:

‘BUNDAN DA KORKUYORLAR'

“AKP'liler yıllardır cuma günleri ‘hayırlı cumalar' mesajları atardı. Referandum süreci ile birlikte bu mesajlara son verdiler. Artık ‘hayırlı cumalar' demekten bile korkuyorlar. Neredeyse cuma gününü bile takvimden silecekler. Bunların gerçek yüzünü göstermesi açısından bu yapılanlar çok önemli. Anlaşılıyor ki bunlar için din, inanç sadece siyasetlerinde kullandıkları birer araç. Milleti yıllardır din kozu ile kandırdıkları bir kez daha ispatlandı.”
AKP ve MHP içinde referanduma “Hayır” diyecek çok sayıda seçmen olduğunu ifade eden Öztunç, açıklamalarına şöyle devam etti:

‘ÜLKÜCÜLER HAYIR DİYECEK'

“AKP seçmeninin bir bölümü, açıktan söyleyemiyor ama hayır oyu kullanacaklarını özel olarak ifade ediyorlar. Ülkücüler de Bahçeli'yi defterden sildi. Vatanını seven ülkücüler Bahçeli'nin AKP ve Erdoğan'a teslim olduğunu ifade ediyorlar. MHP seçmeninin yüzde 90'ı referandumda hayır oyu verecek.''

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...