Ankara’da ‘Bylock’ operasyonu: 81 gözaltı

KHK'ler ile kapatılan özel okul ve dershane çalışanı 81 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Adana'da ise düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda ise 45 kişi gözaltına alındı.

Ankara’da ‘Bylock’ operasyonu: 81 gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Bylock’ kullanıcısı FETÖ/ PDY üyelerine yönelik yapılmakta olan soruşturmalar kapsamında; KHK’ler ile kapatılan özel okul ve dershane çalışanı 81 kişi hakkında gözaltı işlemleri başlatıldı. Gözaltı işlemlerinin Ankara merkezli 13 ilde devam ettiği ve şu ana kadar 28 kişi gözaltına alındığı belirtildi.

ADANA’DA 45 GÖZALTI

Adana’da ise Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında ‘ByLock’ kullandıkları saptanan 45 kişi gözaltına alındı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturmada örgütün gizli  haberleşme programı olan ‘ByLock’u kullanan şüpheliler hakkında gözaltı kararı verildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, bugün sabah kent merkezinde 65 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, meslekten ihraç edilen ve açığa alınan bazı memurların da aralarında bulunduğu 45 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Evlerinde bulunan 20 kişi ise aranıyor. (DHA)