Antalya’da orman Marmaris’te tarım alanları yandı

Antalya'nın İbradı İlçesi'ndeki kızılçam ormanında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. 5 hektarlık alanın zarar gördüğü yangın yaklaşık 3 saatlik çalışmayla söndürüldü.

Antalya’da orman Marmaris’te tarım alanları yandı

Üzümdere Mahallesi’nin yanındaki Akseki Tanboğaz mevkisindeki kızılçam ormanında saat 16.15 sıralarında çıkan yangına, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nden 2 yangın söndürme helikopteri ile 6 arazöz ve çok sayıda işçi sevk edildi.

 

Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan alevleri kontrol altına alabilmek için karadan ve havadan müdahale edildi.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Yangın, yaklaşık 3 saatlik çalışmayla söndürüldü. Yangında yaklaşık 5 hektarlık alanın zarar görürken, ekiplerin bölgedeki soğutma çalışmaları devam ediyor.

MARMARİS’TE DE 15 HEKTARLIK TARIM ALANI YANDI

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde tarım alanında çıkan yangın ormana sıçramadan kontrol altına alındı. Yangında yaklaşık 15 dönüm tarım arazisi zarar gördü.

Yangın, bugün gündüz saatlerinde Datça Karayolu Orhaniye Mahallesi sapağı yakınlarında çıktı. Alevler hassas noktalarda konuşlanan arazözlerin zamanında müdahalesi ile ormana sıçramadan kontrol altına alındı. Yangının bir tekne yapım atölyesinden çıktığı tahmin edilirken, Hisarönü Mahalle Muhtarı Mehmet Çelikalp, “Yangına zamanında müdahale edildiği için alevler ana yolun öbür tarafındaki ormana geçmeden kontrol altına alındı. Yanan alanda buğday ekiliydi ve hasat da alındığı için şu anda belli bir zarar söz konusu değil. 15 dönümlük alanda kuru otlar yandı” dedi.

Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.