AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF sonuçları hangi tarihte? (2017)

Açıköğretim sınavında sonuçları bekleyenler heyecanla internet sitelerine akın ediyor. AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıköğretim sınavı sonrası merakla sınav sonuçlarının geleceği günü bekleyen öğrenciler sınav sonuçlarına ne zaman kavuşacak?

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? AÖF sonuçları hangi tarihte? (2017)

AÖF sınav sonuçları öğrenciler tarafından dört gözle bekleniyor, sınav sonuçlarına göre mutlu ya da hüzünlü anlar yaşayacak öğrenciler, internet üzerinden sık sık Açıköğretim sınav sonuçları hakkında aramalarda bulunuyor. AÖF sınav sonuçlarının önümüzdeki hafta içinde açıklanması bekleniyor.

AÖF’DE SÜRPRİZ ‘AÇIK UÇLU SORULAR’

18 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle açıköğretim sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında açık uçlu, kısa cevaplı, doğru-yanlış, eşleştirme gibi farklı tip soruların da sorulmasının önü açılmış oldu. Peki AÖF açık uçlu sorular öğrencileri nasıl etkileyecek?

REKTÖR AÇIKLADI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, yaklaşık bir yıl süren yoğun bir çalışmanın sonunda, 2016/2017 öğretim yılı bahar döneminden itibaren açıköğretim sistemindeki bazı derslerin ara sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında kısa cevaplı ve açık uçlu sorular da kullanılmaya başlanacağını söyledi. Rektör Gündoğan, “Açıköğretim Fakültesi’nin 4 programında 4 ders kapsamında ilk uygulama başlayacak. Bu programlar Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Felsefe ve Tarih programları olacak. Türk Dili ve Edebiyatı programında Çağdaş Türk Romanı, Sosyoloji Programında Türk Sosyologları, Felsefe Programında Çağdaş Felsefe ve Tarih Programında Hukuk Tarihi derslerinin ara sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında 2 kısa cevaplı ve 1 açık uçlu soru yer alacaktır” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...