AÖF sonuçları açıklandı mı? Zaman daralıyor

Yüz binlerce öğrenci AÖF sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF sonuçları açıklandı mı? Zaman daralıyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencisi 14 – 15 Ocak tarihlerinde güz dönemi final sınavına girdiler. Şimdi sınava giren öğrencilerin en merak ettiği konu AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı…

AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF güz dönemi yapılan bu sınavla birlikte sona erdi. AÖF sınav sonuçlarının ise bu hafta içinde açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

AÖF SINAV SONUÇLARI

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, sınavların tüm yurtta başarıyla tamamlandığını söyledi. Gündoğan, “Yaklaşık 1,5 milyon öğrencimiz, oturum bazına bakıldığında ise 3,6 milyon öğrencimizin katıldığı, 500 binin üzerinde görevlinin görev aldığı, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’yle birlikte 124 merkezde yapılan sınavlarımız sorunsuz tamamlandı. Hava koşulları da bize yardımcı oldu. Kış aylarında olmamız nedeniyle özellikle Doğu’da bazen sıkıntılı durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Fakat bu sınavda hava koşullarının da uygun gitmesiyle sınavlarda herhangi bir sıkıntı söz konusu olmadı” dedi.

“Sınavlarda görev alan tüm kamu görevlilerine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum”

Prof. Dr. Gündoğan, sınavlarda birçok kamu kurumundan kişilerin görev aldığına da dikkat çekerek, “Anadolu Üniversitesi sınavlarının olduğu haftalarda ülkede gerçekten ciddi hareketlilik oluyor. Çünkü biraz önce söylediğim gibi oturum bazında 3 milyonu aşkın kişinin sınava girdiği, 500 bin kişinin görev aldığı sınavlarda şehirler daha da hareketleniyor. Bu noktada sadece Anadolu Üniversitesi personeli değil, tüm kamu görevlileri bize yardımcı oluyor. Emniyetinden milli eğitimdeki öğretmenlere, tüm şehirlerdeki üniversitelerdeki görevlilere kadar hepsi bizim sınavlarımızda görev alıyorlar. Dolayısıyla ben bu sınavlarda görev alan tüm kamu görevlilerine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...