Arkadaşımız Gökmen Ulu için tahliye kararı…

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, bugün ikinci celsesi yapılan, Sözcü Gazetesi davasının ilk duruşmasında ara kararını verdi. Mahkeme, cezaevinde tutuklu bulunan arkadaşımız Gökmen Ulu için tahliye kararı verdi.

Arkadaşımız Gökmen Ulu için tahliye kararı…

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, bugün ikinci celsesi görülen davada  mütalasını açıklayan savcı Can Tümer Keriş, arkadaşımız Gökmen Ulu’nun tutukluluk halinin devamını talep etti.

Avukatlar ise Gökmen Ulu’nun tahliyesini ve Burak Akbay hakkındaki yakalama kararının kaldırılması talebinde bulundu.

Sözcü için adalet arayışı... İşte Burak Akbay'ın tarihe geçecek savunması İlginizi Çekebilir Sözcü için adalet arayışı... İşte Burak Akbay'ın tarihe geçecek savunması

GÖKMEN ULU’NUN TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

Mahkeme heyeti, arkadaşımız Gökmen Ulu’nun “delillerin büyük bir kısmının toplanmış olması, delilleri karartma durumunun bulunmadığı, sabit ikametgah sahibi oluşu” dikkate alınarak tahliyesine karar verdi.

Gökmen Ulu hakkında yurtdışına çıkış yasağı da koyan heyet, gazetenin sahibi Burak Akbay hakkındaki yakalama kararının devamına hükmetti.

Sözcü davasının sözde kilit ismiydi ama gelmedi? Fehmi Koru skandalı! İlginizi Çekebilir Sözcü davasının sözde kilit ismiydi ama gelmedi? Fehmi Koru skandalı!

Sanık Mediha Olgun hakkındaki imza şartının kaldırılmasına ancak yurtdışına çıkış yasağının devamına karar veren heyet, Fehmi Koru’nun yeniden zorla getirilmesini kararlaştırdı. Duruşma 23 Ocak’a erteledi.

DURUŞMA SONRASINDA AÇIKLAMA YAPTILAR

Gökmen Ulu’nun tahliye edilmesine ilişkin ailesi ve avukatları açıklamada bulundu. Eşi Burcu Ulu, “Bugün çok mutluyuz. Altı aydır bugünü bekliyorduk. Tahliye oldu. Adalet yerini bulsun artık” dedi. Baba Mehmet Ulu da, “Adalet varmış ama adaletsizliği önlemek avukatlara ve basına kalıyor. Biz huzurluyuz. Benim oğlum delikanlı. FETÖ’cü değil” diye konuştu.

'Yazımın, SÖZCÜ davasında kanıt olarak alınmasından rahatsızım' İlginizi Çekebilir 'Yazımın, SÖZCÜ davasında kanıt olarak alınmasından rahatsızım'

AVUKATLAR: İFTİRANAME OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Gökmen Ulu’nun avukatı Fahri Emeksiz de, tahliye olmasının mutluluğunu aile ile birlikte yaşadıklarını ifade ederek, “Dosyanın baştan beri çok boş olduğunu, hiçbir delil olmadığını, insanların bu 6 ayının boş yere çalındığı ortaya çıktı. 76 sayfalık iddianamenin tamamının iftiraname olduğu ortaya çıktı. Fakat yargılama devam ediyor. Biz aynı şekilde aynı ciddiyetle savunmamıza devam edeceğiz. Şuan gazetemizin imtiyaz sahibi Burak beyle alakalı hala devam eden ifadesinin alınmasına yönelik yakalama kararı var. Bunun kaldırılması şuanki hedefimiz olacak” ifadesinde bulundu.

Sözcü davasında ikinci celse… Adalet istiyoruz! İlginizi Çekebilir Sözcü davasında ikinci celse… Adalet istiyoruz!

Avukat İsmail Yılmaz da iddianamenin temelsiz olduğunu savunarak, “Gökmen’in yaptığı tek bir şey vardı. O da gazetecilik. Haber yaptığı için Gökmen aylardır cezaevindeydi. Haksızdı ve yasaya uygun değildi. Mahkemenin bugün bu gerçeği görüp Gökmen’in tahliyesini vermesi son derece sevindiricidir” diye konuştu.

Mehmet Ulu: 'Benim oğlum delikanlı, FETÖ'cü değil' İlginizi Çekebilir Mehmet Ulu: 'Benim oğlum delikanlı, FETÖ'cü değil'