Sözcü Plus Giriş

Ayhan Oğan AKP’nin ekran yüzü mü? Hürriyet yazarı yanıt verdi…

'Yeni bir devlet kurmaya çalışan' AKP'li Ayhan Oğan'a, AKP'li Cemil Çiçek "Saygısızca ve nankörce bir ifade tarzı olduğunu düşünüyorum. İsmi geçen kişi televizyonlara neden çağırılır? Bilmem” diye tepki göstermişti. Oğan'ın 'neden sürekli televizyon ekranlarına çıktığına' ise Hürriyet yazarı Murat Yetkin "CnnTürk adına konuşabilirim..." diyerek açıklık getirdi...

15:26 -
Ayhan Oğan AKP’nin ekran yüzü mü? Hürriyet yazarı yanıt verdi…

Geçtiğimiz hafta CNN Türk’te Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Gündemi programına katılan AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan canlı yayında tartışılan açıklamalarda bulunmuş ve  “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan'dır” demişti.

Oğan’ın sözleri siyaset gündeminin de en üst sıralarına tırmanmıştı. CHP ve MHP Oğan’ın sözlerini sert sözlerle eleştirmiş ve hükümet kanadından da “Kendi görüşüdür, partimizi bağlamaz” açıklaması gelmişti.

FOTO:İHA/Arşiv- Cemil Çiçek, Ayhan Oğan'ın ismini telaffuz etmeden onun TV ekranlarına çıkmasını eleştirmişti.

FOTO:İHA/Arşiv- Cemil Çiçek, Ayhan Oğan’ın ismini telaffuz etmeden onun TV ekranlarına çıkmasını eleştirmişti.

CEMİL ÇİÇEK:  TELEVİZYONA NEDEN ÇAĞIRILIR BİLMEM?

Oğan’a en ilginç tepki ise AKP’nin önde gelen isimlerinden, Cemil Çiçek’ten gelmişti. Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ayhan Oğan'a “Bu kişi, beni temsil etmemektedir. Saygısızca ve nankörce bir ifade tarzı olduğunu düşünüyorum. İsmi geçen kişi televizyonlara neden çağırılır? Bilmem.” diye tepki göstermişti. Hürriyet yazarı Murat Yetkin, Ayhan Oğan’ın neden sürekli CNN Türk’e çıktığıyla ilgili eski Meclis Başkanı Çiçek’e bugün yanıt verdi.

Murat Yetkin. Ayhan Oğan'ın 'neden programlara katıldığına' açıklık getirdi.

Murat Yetkin. Ayhan Oğan’ın ‘neden programlara katıldığına’ açıklık getirdi.

“CNNTÜRK ADINA KONUŞABİLİRİM…”

Yetkin, Oğan’ın neden sürekli CNN Türk’e çağrıldığını şöyle açıkladı: “Ben en azından CNN Türk'teki arkadaşlar adına konuşabilirim ama çoğu TV kanalının sorunu bu: Televizyoncu arkadaşlar AK Parti'den siyasetçileri muhalif siyasetçilerin yanı sıra tartışma programlarına alamıyorlar, AK Parti merkezinden izin alamadıklarını söylüyorlar, sadece tek başına çıkıp kendi belirledikleri konuda konuşmaya izin alabildiklerini söylüyorlar; izin makamıysa belli. Bu durumda tartışma programlarına işte Oğan gibi neticede bir AK Parti etiketi taşıyan kişileri çağırmak durumunda kalıyorlar. AK Parti yetkilileri tartışma programlarına katılmak istiyor da, televizyonlar çıkarmıyor diye bir konu yok yani. Ve sanırım Çiçek de bu konudan haberdar.”

İLGİLİ HABERAyhan Oğan: Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk değildirAyhan Oğan: Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk değildir
Son güncelleme: android-time 08:26 08.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more