Sözcü Plus Giriş

Ayhan Oğan ‘paralel devleti’ böyle savunmuş

Katıldığı özel bir TV kanalının canlı yayınında, “Biz yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu da Erdoğan’dır” diyerek büyük tepki çeken, eski AKP MKYK üyesi ve Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan’ın 'dershane krizi'nde FETÖ’yü savunan sözleri dikkat çekti.

18:00 -
Ayhan Oğan ‘paralel devleti’ böyle savunmuş

Sosyal medyada ‘Supertitiz’ isimli bir Twitter kullanıcısı Oğan'ın açıklamalarının yer aldığı kapatılan FETÖ'nün yayın organı Zaman gazetesinin küpürünü paylaştı ve “Doktor bu ne?” diye sordu…

super

“HÜKÜMETE DESTEK OLMUŞ İNSANLAR, RENCİDE EDİLMEDEN PROBLEMLER ÇÖZÜLMELİ”

Oğan, Zaman gazetesine yaptığı açıklamada “dershane kriziyle” ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

basliksiz-1

“Dershanecilik eğitim sistemimizin zafiyetinden kaynaklanan bir sonuçtur. Devletin özel teşebbüslerde müdahil olması çok doğru bir yaklaşım tarzı değildir. Ancak bu sorunun Türkiye'de konuşularak uygun bir noktaya gelineceği, bu sorunun da çözüleceği kanaatindeyim. Bugüne kadar beraber yol yürümüş, hükümete destek olmuş insanların rencide edilmeden problemlerin çözülmesi gerekir. Ortaya çıkan sorunların halkın eğitim sisteminin zafiyetinden kaynaklanan öğrencilerin eşit şartlara ulaşabilme imkanının karşılanması lazım. Bu karşılıklı konuşmayla çözülebilir diye umuyorum”.

Son güncelleme: android-time 18:04 20.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more