Sözcü Plus Giriş

‘Bağımsız yargı mücadelesini kazanacağız’

Avukatlar Vakfı Başkanı Av. Uğur Yetimoğlu, yeni adli yıl açılışı nedeniyle yaptığı açıklamada, "Yargıçlar, Kabataş imamının gerçek din adamlığı kadar, gerçek hukuk adamı olsunlar yeter" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 17:45, 05/09/2017
‘Bağımsız yargı mücadelesini kazanacağız’

Avukatlar Dayanışma ve Hukuk Araştırmaları Vakfı Başkanı Av. Uğur Yetimoğlu, yeni adli yıl açılışı nedeniyle yaptığı açıklamada “Yargıçlar yeni bir yargı yılına başlarken avukatlar başlattıkları adalet mücadelesini inançla sürdürüyor, bağımsız yargı mücadelesini kazanacağız. Yargıçlar, Kabataş imamının gerçek din adamlığı kadar, gerçek hukuk adamı olsunlar yeter” dedi.

Yetimoğlu açıklamasında şöyle dedi:

*Hukuk devleti yerine ohal ve khk rejimini benimseyen hukuk güvenliğini yokeden, adaletine inanılmayan yargı yeni bir yıla başlıyor,

* Darbecilerden hesap sorma bahanesiyle, muhalif olan herkesin korkulu rüyası olan, siyasi iktidarın güç kaynağı olduğuna inanılan yürütmenin önünde eğilen yargı yeni bir yıla başlıyor,

* Hukukun evrensel değerlerini ve savunmayı yok sayan, talimatla tutuklayıp, talimatla karar verdiğine inanılan,
aylarca, yıllarca iddianame düzenlemeyerek, tutuklamayı ceza olarak uygulayan yargı yeni bir yıla başlıyor,

Yargıçlar yeni bir yargı yılına başlarken, avukatlar başlattıkları adalet mücadelesini inançla ve kararlılıkla sürdürüyor. bağımsız yargı mücadelesini kazanacağız”