Bakan Çavuşoğlu’ndan İngiltere açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Londra'da yaşanan terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Çavuşoğlu, "Türkiye Birleşik Krallık halkının acısını paylaşmaktadır." dedi.

Bakan Çavuşoğlu’ndan İngiltere açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşanan terör saldırısıyla ilgili Twitter üzerinden Türkçe ve İngilizce olarak açıklama yaptı.

“TÜRKİYE BİRLEŞİK KRALLIK’IN ACISINI PAYLAŞMAKTADIR”

Çavuşoğlu Londra’da Parlamento’nun bulunduğu Westminster bölgesinde meydana gelen terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Benzer saldırılara birçok kez maruz kalmış olan Türkiye ve Türk halkı, Birleşik Krallık ve Birleşik Krallık halkının acısını paylaşmaktadır.” ifadelerini kullandı.

BAKANLIKTAN DA AÇIKLAMA YAPILDI

Dışişleri Bakanlığı, Londra'da parlamentonun bulunduğu Westminster bölgesinde meydana gelen terör saldırılarını kınadı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Londra'da parlamentonun bulunduğu Westminster bölgesinde meydana gelen terör saldırılarını kınıyoruz. Söz konusu menfur saldırı, terörün masum insanları hedefleyen hain ve acımasız yüzünü bir kez daha göstermiştir” dedi.

Açıklamada, “Benzer saldırılara birçok defa maruz kalmış olan Türkiye ve Türk halkı, Birleşik Krallık'ın ve Birleşik Krallık halkının acısını paylaşmaktadır. Ülkemiz, bugüne kadar olduğu gibi terörle mücadelede Birleşik Krallık'a her türlü desteği vermeye devam edecektir. Terörle mücadelede küresel işbirliğinin önemini bir kez daha vurgulayarak, terör ve şiddet kültüründen beslenen zihniyetin her türlüsüne karşı uluslararası toplum ve müttefiklerimizle dayanışmamızı kararlılıkla sürdüreceğimizi yineliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Son dakika... Londra'da sıcak saatler: 4 ölü ve çok sayıda yaralı var İlginizi Çekebilir Son dakika... Londra'da sıcak saatler: 4 ölü ve çok sayıda yaralı var

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...