Sözcü Plus Giriş

Baldızın ifadesi şoke etti: Sapıklıktı

İzmir'de boşanma davası açan eşini öldüren sanık hakkında 14 yaşındaki baldızından çarpıcı iddialar ortaya atıldı. İddiaya göre sanık aileyi ölümle de tehdit ediyordu.

null
Güncellenme: 14:13, 25/07/2017
Baldızın ifadesi şoke etti: Sapıklıktı

İzmir’in Seferihisar ilçesinde, hükümlü bulunduğu cezaevinden izinli çıkıp boşanma davası açan eşi S.A’ı pompalı tüfekle öldüren, 4 ay kaçtıktan sonra tatil yaptığı Muğla’da yakalanan K.A’nın yargılanmasına devam edildi. S.A.'nın kardeşi 14 yaşındaki A.K., “Sanık K.A ile ablam S.A ile evlendiklerinde, sanık benimle anneme bakıp görüntü çok güzel demişti. Sapıklık maksadıyla bunu söyledi. Sanık, evlilikleri boyunca hem ablamı hem de bizi ölümle tehdit ediyordu” dedi.

BIÇAKLANDI AMA KORKUDAN SÖYLEYEMEDİ

Davaya konu olan olay, 25 Nisan 2016 günü, Payamlı Mahallesi 5001 Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ilk evliliğinden iki çocuk dünyaya getiren S.A (23), şiddet nedeniyle eşinden boşandı. Çocuklarının velayeti babalarına verilirken, S.A. ailesinin karşı çıkmasına rağmen K.A. (47) ile evlendi. S.A'nın hayatı, ikinci evliliğinin ilk günlerinden itibaren iddiaya göre gördüğü şiddet nedeniyle kabusa döndü. Bu süreçte karnından bıçaklanan S.A., korktuğu için şikayetçi olamadığını ileri sürdü. İddiaya göre şiddetin artmasıyla birlikte dayanamayan S.A., eşi K.A’ya boşanma davası açarak, şikayetçi oldu. K.A'ya mahkeme uzaklaştırma cezası verirken, çeşitli suçlardan arandığı tespit edilen K.A tutuklandı. K.A., kısa süre önce hapis yattığı cezaevinden izinli çıktı. Bundan habersiz olan S.A ve H. Ç. adlı kişi, K.A'nın pompalı tüfekle saldırısına uğradı. S.A olay yerinde hayatını kaybederken, H. Ç. yaralandı. Olaydan sonra kaçan K.A, jandarmanın takibi sonucu olaydan yaklaşık 4 ay sonra Muğla’da tatil yaparken 22 Ağustos'ta yakalandı. Hazırlanan iddianamede K.A. hakkında ‘tasarlayarak eşini kasten öldürme’ ve ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarından biri ağırlaştırılmış iki kez ömür boyu hapis cezası istendi. Sanığa yardım ettikleri iddiasıyla da tutuksuz sanıklar M.B., F. Ş., Ü. K., A. K. ve M. D. hakkında da 'suçluyu kayırma' suçundan 5'er yıla kadar hapis cezası istendi.

BALDIZINA VE KAYINVALİDESİNE SAPIKLIK YAPTI

İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 4. celsesi görülen duruşmaya tutuklu sanık K.A., tutuksuz sanıklar M.B., F.Ş., sanıkların avukatları, S.A’nın annesi Fevziye ve babası Arif Korucu ile avukatları Seda Ayaz Aksoy, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü avukatı Emine Şentügekçi ve H. Ç. katıldı. Tanık olarak dinlenecek olan S.A'nın kardeşi 14 yaşındaki A.K. ifade vermeden önce ailenin avukatı Seda Ayaz Aksoy, A.K. ifade verirken salonun boşaltılmasını talep etti. Mahkemeye heyeti talep doğrultusunda mahkeme salonu boşalttı. A.K. ifadesinde, ”Sanık K.A. ile ablam S.A. evlendiklerinde, sanık benimle anneme bakıp görüntü çok güzel demişti. Sapıklık maksadıyla bunu söyledi. Sanık, evlilikleri boyunca hem ablamı hem de bizi ölümle tehdit ediyordu. Neden tehdit ettiğini bilmiyorum. Ancak en sonunda ablamı öldürdü. Ablam, sanıktan koktuğu için ayrılmıştı. Evlilikleri sırasında, sanık K.A ablamı bıçaklamıştı. Öldürme olayı ile bir bilgim yoktur” dedi.

TUTUKLU YARGILANMAYA DEVAM

Sanık K.A ise söz alarak, ”Ben olayı tasarlayarak yapmadım. Olay yerine eşimle konuşmak için gittim. Benim olay yerine gitme amacım onlara zarar vermek, ateş açmak değildi'' diye konuştu.
Duruşma savcısı sanık K.A'nın tutukluluğunu talep etti. Mahkeme heyeti, eksik dosyaların giderilmesine, sanık K.A’nın tutukluluğuna karar verip duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. (İHA)

Yayınlanma Tarihi:14:24,