Sözcü Plus Giriş

Balona röveşata atan genç ile ilgili inanılmaz iddia!

Ankara Kızılay'da röveşata atmaya çalıştığı görüntüsü sosyal medyada yüz binlerce kez paylaşılan 22 yaşındaki Gülbey Türkücü'nün ünlü olmasına neden olan balonun bir markanın 'reklam balonu' olduğu ortaya çıktı. Şimdilik ihtimal dahilinde görünmese de sosyal medyada "Viral bir reklam çalışması olabilir" iddiası konuşulmaya başlandı.

Sozcu.com.tr
09:00 -
Balona röveşata atan genç ile ilgili inanılmaz iddia!

Ankara Kızılay'da balona röveşata atmaya çalışmasıyla sosyal medyada fenomen olan kişinin, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinden 22 yaşındaki Gülbey Türkücü olduğu ortaya çıkmış, videonun sosyal medyada yayımlanmasının ardından,  annesi Ayşe Türkücü de 3 aydır ulaşamadığı oğlu için televizyon programlarına çıkmıştı.

Müge Anlı’ya konuşan anne Türkücü, oğlu Gülbay'ın 3 ay önce evden ‘çarşıya gidiyorum' diyerek çıktığını ve kendisinden o zaman bu yana haber alamadıklarını belirtmişti. Ailesinin 25 Ağustos’da kayıp başvurusunda bulunduğu gencin, 11 Ekim’de Ankara’da bulunduğu ancak polise “Kayıp değilim, burada çalışıyorum. Ailemle görüşmek istemiyorum” dediği öğrenilmişti. İşte tüm bu tartışmaların yaşanmasına neden olan güvenlik kamerası görüntüsü ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

 

VİRAL REKLAM İDDİASI!

Ana haber bültenlerinden spor programlarına kadar birçok yerde karşımıza çıkan videonun aslında bir marka için hazırlanan viral bir reklam olabileceği öne sürüldü. Sosyal medyada; videonun özel olarak hazırlanmış olabileceği iddiası gündeme geldi ve güvenlik kamerası ile çekilmesine yani görüntünün kalitesiz olmasına rağmen balondaki logosunun rahatlıkla okunabildiği yorumlandı. Görüntünün kaydedildiği yerin Ankara Kızılay Atatürk Bulvarı'ndaki ‘balonun üzeride logosu bulunan’ markanın mağazasının hemen önünde olması da ‘sosyal medya iddiacıları’nın dikkatini çekti. Videoyu izleyenler; ‘eğer kurguysa’ başarılı bir viral olduğunu ve hatta reklamcılık tarihine geçecek bir çalışma olduğu yorumunda bulundular.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:04 15.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more