Başbakan açıkladı, 354 yaralı var

Ege depremi sonrası bir son dakika açıklaması da Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi. Yıldırım'ın açıklamasına göre 354 yaralı var.

Başbakan açıkladı, 354 yaralı var

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulunuyor. Yıldırım açıklamasında Ege’de yaşanan depreme ilişkin son verileri paylaştı. Yıldırım korkutan deprem sonrası “Can kaybı yok 354 yaralı var.” dedi.

DEPREM AÇIKLAMASI

Yıldırım şunları söyledi; “Bütün alanlar tarandı, şu ana kadar raporlanan can kaybı söz konusu değil. 354 vatandaşımızın tedavileri görüldü, tedavisi devam eden 24 vatandaşımız var. Oradaki tahliyeler için gerekli tedbirler alınıyor.”

ALMANYA GERİLİMİ

Almanya Türkiye ile ezeli bir stratejik ortaktır, 1. Dünya Savaşı’nda beraber olduk. Onun öncesinde de Osmanlı İmparatorlu ilişkilerinin de köklü bir geçmişi var, bugün de hükümetimiz stratejik ortak olarak görmeye devam ediyor. Zaman zaman mülahazalarla ilişkilerde gerginleşme olabiliyor, benim buradan çağrım, teenni ile hareket etmektir. İlişkilerin zarar görmesinin Almanya’ya da Türkiye’ye de yararı yok. En büyük gerginlik gerek FETÖ gerek PKK’nın faaliyetlerini sürdürmesi. Gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz. Bizim isteğimiz uluslararası hukukun gereği.

başbakan-son dakika

MESCİD-İ AKSA

“Güvenlik amacıyla İsrail girişleri sınırlandırdı. X-Ray cihazları konuldu. Bu hafta açacaklarını ilan etmişlerdi. Cumhurbaşkanımız İsrail Cumhurbaşkanı ile görüşmeler yaptı. Çok açık şekilde ifade ettik. İsrail tarafının ısrarla söylediği, yasak uygulamaktan yana değiliz, terör olayına meydan vermemek için emniyet tedbirini artırdık. Tek tek aramaya kalkarsanız orada ibadet de zorlaşır. Bu konuda İslam dünyasının hassasiyeti had safhadadır. Hükümet olarak gereken temaslarımızı sürdürüyoruz.”

OHAL BAŞVURULARI

“Askeri okullarda özellikle Harp Okulları’nda okuyanların tamamını başka üniversitelere yerleştirdik. Buralara 15 Temmuz öncesi kayıtlı olan kimseyi almadık. Bu bir prensip karardır. Bu öğrencilerin hak kaybı söz konusu değildir. OHAL inceleme komisyonuna gelecek bir konu da değildir.”

Son dakika haberi... Ege'de 6.6'lık deprem! '3-4 atom bombası gücünde' İlginizi Çekebilir Son dakika haberi... Ege'de 6.6'lık deprem! '3-4 atom bombası gücünde' Deprem sonrası feci görüntüler... Maddi kayıp büyük! İlginizi Çekebilir Deprem sonrası feci görüntüler... Maddi kayıp büyük!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...