Sözcü Plus Giriş

Başkale’de yaralanan uzman çavuş şehit oldu

Van'ın Başkale İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin askeri araca yönelik el yapımı patlayıcı ile yaptığı saldırıda ağır yaralanan ve Van'daki hastanede tedavi gören Uzman Çavuş Emrah Ceylan kurtarılamayarak şehit oldu.

null
Güncellenme: 11:48, 06/07/2017
Başkale’de yaralanan uzman çavuş şehit oldu

PKK’lı teröristler 3 Temmuz günü Başkale-Van karayolunun 60’ncı kilometresindeki Güzeldere mevkiinde askeri araca el yapımı patlayıcı ve roketle saldırı düzenledi. Saldırıda Uzman Çavuş Emrah Ceylan ağır yaralandı. Ağır yaralanan ve Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne getirilen Ceylan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit Ceylan için öğlen saatlerinde Van’da uğurlama töreni yapılması bekleniyor.

MAHALLEDE YAS VAR

Van-Hakkari Karayolu’nda mayın taraması yaparken PKK’lı teröristlerin saldırısında yaralanıp, tedavi gördüğü hastanede şehit düşen Uzman Jandarma 4’üncü Kademeli Çavuş Emrah Ceylan’ın evinde yas var. Şehidin ailesinin yaşadığı, Denizli’nin Merkezefendi İlçesi Adalet Mahallesi 11/16 Sokak’taki apartmanın 3’üncü katındaki dairenin balkonuna büyük bir Türk bayrağı asıldı. Sokağın çevresinde de yer yer Türk bayraklarının asıldığı görüldü. Merkezefendi Belediyesi de mahalleye taziye çadırı kurdu. Şehit Ceylan’ın, anne ve babasının küçük yaşta ayrıldığı öğrenildi. Annesi Aynur Kütük’ün Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşadığı belirtildi. Kütük’ün ziyaret amacıyla gittiği Bodrum’da acı haberi öğrendiği ve Bodrum’dan cenaze için Karacasu’ya gittiği öğrenildi. Şehidin, üvey annesi Gönül Ceylan’dan iki üvey kız kardeşinin bulunduğu ifade edildi. (DHA/İHA)

Yayınlanma Tarihi:10:05,