Reklamsız Sözcü

Başörtülü kadına yumruklu saldırgana hapis istemi

Ataşehir’de, yolda yürüyen A.Ç. isimli kadına yumruklu saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan H.D. hakkında, ‘basit yaralama’ suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Yalçın BEL
android-time 13:03
Başörtülü kadına yumruklu saldırgana hapis istemi
Ataşehir’de, yolda yürüyen A.Ç. isimli kadına yumruklu saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan H.D. hakkında, ‘basit yaralama’ suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

29 Eylül'de Ataşehir’de meydana gelen olay şöyle gelişti;

Kaldırımda yürüyen A.Ç., kendisine omzuyla çarpan H.D.’yi uyardıktan sonra geriye dönerek kendisine yumrukla vurduğu iddiasıyla polise şikayette bundu. A,Ç.'nin şikayeti üzerine kamera görüntülerinden kimliği tespit edilen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 3. Sınıf öğrencisi H.D. polis tarafından gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre H.D’nin yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle kaydını dondurduğu öğrenildi.

H.D., emniyetteki işlemlerinin ardından 2 Ekim tarihinde Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılık tarafından ifadesi alınan H.D., tutuklama istemiyle Nöbetçi 3. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. H.D. buradaki ifadesinde, “Olay olduğu için üzgünüm. Ben çok sert bir şekilde itmedim. Bayan zayıftı. Bayan bir an dengesini kaybedip düştü. Ciddi bir hareketim olmadı. Başka ekleyecek bir husus yoktur” dedi.

İLGİLİ HABERKadına şiddet kameralarda: Önce omuz attı sonra yumrukladıKadına şiddet kameralarda: Önce omuz attı sonra yumrukladı

H.D., üzerine atılı basit yaralama suçunu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesini gösterir somut delillerin (güvenlik kamera kayıtları, şüphelinin ikrarı, mağdurun bayanı ve teşhis tutanağı) bulunması, şüphelinin kaçacağı şüphesini uyandıran somut olguların bulunması, delilleri yok etme, gizleme veya değiştirme, mağdur üzerinde baskı kurma ihtimalini doğuran kuvvetli şüphe sebepleri bulunması nedeniyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından iddianame düzenlendi. İddianamede, H.D.’nin üzerine atılı suçu işlediğini kabul ettiği, İstanbul Anadolu Adli Tıp Şube Müdürlüğü tarafından verilen raporda da, şüphelinin ceza ehliyetinin tam olduğunun belirtildiği anlatılarak, H.D.’nin ‘basit yaralama' suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamenin kabul edilmesinin ardından H.D.'nin yargılanmasına başlanacak.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:2823.10.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more