Deniz Baykal’la Erdoğan Adana’da ‘buluşacak’

Deniz Baykal'ın Adana'da yapmayı planladığı toplantı için salon krizi ortaya çıktı. Kriz Baykal için 'pazar yeri' formülüyle çözüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adana'da yapacağı miting de bir gün önceye çekilince Adana'da Baykal ve Erdoğan için 'aynı gün' hareketliğili başladı.

Deniz Baykal’la Erdoğan Adana’da ‘buluşacak’

CHP Adana İl Başkanlığı, 7 Nisan’da Adana’da Menderes Spor Salonu’nde Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın katılımı ile ‘hayır’ toplantısı yapmak üzere başvuruda bulundu. 23 gündür Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden cevap verilmeyince, bu salona izin çıkmayacağını düşünen CHP İl yöneticileri farklı alternatifler aramaya yöneldi. CHP’liler diğer salonlar için de son onda bir engelleme olma ihtimali nedeniyle, belediyeye ait kapalı semt pazarını kullanabileceklerini söyledi.

ERDOĞAN’IN MİTİNGİ BİR GÜN ÖNCE ÇEKİLDİ BAYKAL’LA AYNI GÜN KONUŞACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana’da toplu açılış programı adı altında yapacağı referandum mitingi 8 Nisan olarak planlanmıştı. Ancak aynı gün kentte karnaval başlayacağı için Erdoğan’ın mitingi 7 Nisan’a çekildi. Böylece Deniz Baykal ile aynı güne denk geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP'li Deniz Baykal son olarak 7 Haziran 2015 seçimlerinin ardından Ak Saray'da bir araya gelmiş bu buluşmadan günler sonra Baykal'ın Meclis Başkanlığına aday olması tartışmalara konu olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP’li Deniz Baykal son olarak 7 Haziran 2015 seçimlerinin ardından Ak Saray’da bir araya gelmiş bu buluşmadan günler sonra Baykal’ın Meclis Başkanlığına aday olması tartışmalara konu olmuştu.

Yani 7 Nİsan’da Adana’da hem Cumhurbaşkanı Erdoğna hem de Deniz Baykal miting yapacak. (DHA)