Sözcü Plus Giriş

Bayrağa bir saygısızlık daha: İnek yemine serdiler

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bir iş yerine asılan Türk bayrağını yerinden çıkararak üzerine basan iki kişinin yakalanmasının ardından Türk Bayrağına bir saygısızlık da Gaziantep’te yaşandı. Gaziantep’in Şahinbey İlçesi’ndeki Sarısalkım Mahalle Muhtarlığı'nın bahçesindeki inek yemlerinin üzerine, Türk Bayrağı serildi.

Deniz AYHAN
15:42 -
Bayrağa bir saygısızlık daha: İnek yemine serdiler

Görüntüler sosyal medyada paylaşıldı, sosyal medya kullanıcıları, “Bayrağa saygısızlığı yapan yer muhtarlığın bahçesi… Altında ise inek yemi var. Paylaşalım ki ifşa olsunlar” paylaşımları yaptı. Vatandaşın büyük tepkisini toplayan olayın ardından Türk Bayrağı yemlerin üzerinden kaldırıldı. Sarısalkım Mahallesi Muhtarı Hakkı Beyazay, “Skandalı görür görmez müdahale ettik. Muhtarlığımızla ilgisi yok” diye konuştu.

Muhtarlık bahçesinde inek yeminin üzerine Türk Bayrağı serilmesiyle ilgili SÖZCÜ'ye konuşan Sarısalkım Muhtarı Hakkı Beyazay, “Bayrağı oraya biz sermedik. Skandalı görür görmez müdahale ettik. Burada Suriyeli çobanlar var belki onlar atmıştır diye düşünüyoruz ama kimin yaptığı ile ilgili bilgimiz yok” dedi. “Benim evimde de, muhtarlığımda da Türk Bayrakları asılı” diyen Beyazay, “Bizim bayrağa saygımız sonsuzdur” diye konuştu.

Son güncelleme: 15:45 21.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more