Reklamsız Sözcü

Bayram trafiği başladı mı? Köprüler ve otoyollar ücretsiz mi? (GÜNCEL YOL DURUMU)

Bayram tatilinin başlamasıyla başlayan trafik hakkında birçok ayrıntı merak ediyor. Binlerce kişi bayramda tatil ve yakınlarını ziyaret planları yapıyor. Köprüler ve otoyollar ücretsiz olacak mı? Bayramda trafik nasıl olacak? İşte on güne çıkarılan Kurban Bayramı tatilinin ilk günlerinde yol durumu...

android-time 08:45
Bayram trafiği başladı mı? Köprüler ve otoyollar ücretsiz mi? (GÜNCEL YOL DURUMU)
Bayram tatilinin başlamasıyla başlayan trafik hakkında birçok ayrıntı merak ediyor. Binlerce kişi bayramda tatil ve yakınlarını ziyaret planları yapıyor. Köprüler ve otoyollar ücretsiz olacak mı? Bayramda trafik nasıl olacak? İşte on güne çıkarılan Kurban Bayramı tatilinin ilk günlerinde yol durumu...

Bayram tatilini fırsat bilen birçok vatandaş yollara düştü. Bayramda seyahatlerin başlamasıyla trafik de artmaya başladı. Bayramda trafik durumu nasıl oldu? Bayram trafiği başladı mı? Bayram tatilinin başlamasıyla trafik noktasında en çok etkilenen şehir olan İstanbul'da şimdilik trafik normal bir pazar günü seviyesinde. Aşağıdaki pencereden İstanbul'daki trafik durumunu ayrıntılı olarak takip edebilirsiniz…

GÜNCEL YOL DURUMU

BAYRAMDA YOLLAR KÖPRÜLER ÜCRETSİZ Mİ?

Yolların ve köprülerin ücretsiz olmasıyla ilgili KGM’den yapılan açıklamada “Kurban Bayramı tatili nedeniyle 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 00:00’dan başlayarak 05 Eylül 2017 Salı günü saat 07.00’a kadar Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda işletilen Otoyol ve Boğaz Köprüleri ücretsiz olarak trafiğe açılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Buna göre, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün işlettiği yolların kullanımlarından ücret alınmayacak.

HANGİ YOLLARDA ÇALIŞMA VAR? HANGİ YOLLAR KAPALI?

TEM Otoyolunun Gebze Kavşağı-Şekerpınar Kavşağı Kesimi arasında (34-45.km.) üst yapı onarım yenileme çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikametinde her gün 21:00-06:30 saatleri arasında TEM Otoyolu trafiğe kapatılarak ulaşım Gebze Kavşağından D-100 yoluna yönlendirilerek Şekerpınar Gişelerinden tekrar TEM Otoyoluna katılım sağlanacaktır. (01.08.2017-29.08.2017)

TAG Otoyolunun Düziçi Kavşağı-Bahçe Kavşağı istikameti 5-7.km.leri arasında üst yapı çalışması nedeniyle ulaşım Bahçe Kavşağı-Düziçi Kavşağı istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.
Bartın-Kurucaşile-Cide yolunun 74-75.km.leri (Uğurlu Köyü Mevkii) arasında meydana gelen heyelan ve sel tahribatı nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

TAG (Tarsus-Adana-Gaziantep) Otoyolunun Şanlıurfa Suruç Kavşağı-Şanlıurfa Batı Bağlantı Yolu Kavşağı Kesimi 2-6.km.leri arasında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle Şanlıurfa-Gaziantep yönündeki (Kuzey Taşıma) Otoyolda 3 şerit trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Konya-Beyşehir yolunun 19-20.km.leri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Ankara-Kırıkkale yolunun 12-21.km.leri arasındaki üst yapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden (Kırıkkale-Ankara) iki yönlü (gidiş-geliş) olarak sağlanmaktadır.

TEM Otoyolunun 15 Temmuz Şehitler Köprüsündeki üst yapı ve yapısal onarım çalışmaları nedeniyle (24 saat 3 vardiya esasına göre) Asya-Avrupa istikameti Kuzey yönünde 1. ve 2. şeritler kapatılarak trafik akışı diğer şeritlerden sağlanmak suretiyle başlayacak, 3 Kuzey ve 3 Güney şeritli olan Köprüde 2’şer şerit trafiğe kapatılarak ulaşım her iki yönde 2 gidiş 2 geliş şeritle sağlanacaktır.(12.06.2017-31.08.2017)

Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolunun Şanlıurfa Kuzey Kavşağı-Şanlıurfa Batı bağlantı Yolu Kavşağı 21-22.km.leri arasında Şanlıurfa yönünde (Güney Taşıma) 3 şerit trafiğe kapatılacaktır.
Afyon-İzmir yolunun 38-42.km.leri arasında tünel çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten sağlanmaktadır.

Haymana-Gölbaşı-Ankara yolunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yüklenimi altında yapılmakta olan yol genişletme ve yapım çalışmaları nedeniyle 0-21.km.leri arası yol trafiğe kapatılmış ve ulaşım servis yolundan (Boyalık, Cingirli, Haymana ve karşı yön ise Haymana, Cingirli, Boyalık Köyü yollarından) sağlanmaktadır.

Çeşmeli-Mersin-Tarsus Otoyolunun Mersin-Gözne Kavşağı-Stadyum Kavşağı Kesimi 0-7.km.leri arasında heyelan önleme çalışmaları nedeniyle sağ taşımanın 1.ve 2.şeritleri (Mersin-Çeşmeli istikameti) trafiğe kapatılarak ulaşım 3.şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Niğde-(Ulukışla-Pozantı Ayr.-) yolunun 0-20.km.leri arasında üst yapı çalışmaları nedeniyle (Otoyol Kemerhisar Kavşağı-Otoyol Ulukışla Kavşağı 0-20.Km.arası) yol trafiğe kapatılacaktır.Bu kesimde Niğde istikametinden Beyağıl Kavşağına olan trafik; Otoyol Kemerhisar Kavşağından ayrılarak Otoyol üzerinden seyredecek, Beyağıl istikametinden Niğde istikametine olan trafik ise,Otoyol Ulukışla Kavşağından ayrılarak yine Otoyol üzerinden sağlanacaktır.

Kastamonu- Ilgaz-Çankırı yolundaki Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tünelinin elektrik, elektromekanik ve diğer kontrol sistemleri çalışmaları nedeniyle her iki istikametteki muhtelif kesimlerde 08:00-19:00 saatleri arasında şerit daraltması yapıldığından ulaşım belirtilen saatler arasında tek şeritten sağlanmaktadır.

Tayakadın-Kemerburgaz yolunun 21-35.km.leri (İhsaniye-Tayakadın) arasında 3.Havaalanı inşaatı kapsamında bu kesimde yol trafiğe kapatılarak ulaşım İhsaniye-İstanbul Caddesi-Orman yolu-Mavigöl Caddesi-Yıldırım Beyazıt Caddesi-Kıbrıs Caddesi-Fatih Caddesi güzergahından sağlanmaktadır.

Ödemiş-Torbalı Ayr.-Selçuk-Aydın İl Sn. yolunun 26-36.km.leri arası yol yapım çalışmaları nedeniyle tırmanma şeridi araç trafiğine kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanmaktadır.
Çeltikçi-Antalya yolunun 12-16.km.leri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hafta içi her gün 15:00-16:00 saatleri arasında ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Bartın-Kurucaşile-Cide yolunun 51-84.km.leri arasındaki muhtelif kesimlerde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım yolun genelinde kontrollü olarak; 66-67.km.leri (Karaman Köyü Mevkii) ve 71-72.km.leri (Curunlu Köyü Mevkii) arasında ise servis yolundan sağlanmaktadır.

Güneyyurt-Ermenek yolunun 28-35.km.leri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle hafta içi her gün 09:30-11:30 ve 14:00-15:30 saatleri arasında yol trafiğe kapatılmaktadır.
Yusufeli Sarıgöl Ayr.- Öğdem yolunun 8-12.km.leri arasında yapılacak olan yol yapım çalışmaları nedeniyle, 05/05/2017-30/09/2017 tarihleri arasında trafik, aşağıda belirtilen sürelerde kapanma açılma şeklinde olacaktır. KAPANIŞ – AÇILIŞ 09:00 11:30 13:00 16:00 16:30 19:00

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more