Bebeğini denize atan anne ve sevgilisi tutuklandı

Fatih'te, 40 günlük bebeğini denize attığı iddia edilen Fatma K. ve sevgilisi Mustafa T. çıkarıldıkları mahkemce "Kasten öldürme" suçundan tutuklandı.

Bebeğini denize atan anne ve sevgilisi tutuklandı

Fatih Asayiş Büro Amirliği ekiplerince İstanbul Adalet Sarayı’na getirilen Fatma K. ve sevgilisi Mustafa T. savcılığa çıkarıldı. Savcı İlkay Ağır tarafından sorgulanan şüpheliler, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti.

 

Şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarıldı. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği Fatma K. ile Mustafa T.’nin “Kasten öldürme” suçundan tutuklanmalarına karar verdi.

Bebeğini denize atan anne ve sevgilisine tutuklama talebi... İlginizi Çekebilir Bebeğini denize atan anne ve sevgilisine tutuklama talebi...

SEVGİLİSİNİN BEBEĞİ DUVARA FIRLATTIĞINI SÖYLEDİ

Fatma K. savcılık ifadesinde, bebeği emzirdiği sırada ağlaması üzerine sevgilisi Mustafa T’nin sinirlenerek önce kendisini dövdüğünü, sonra bebeği alıp duvara fırlattığını belirtti. Bebeğin bir anda sesinin kesildiğini söyleyen Fatma K., Mustafa T’nin evden çıkmasından yarım saat sonra bebeği alarak dışarı çıktığını, kendisini avutmak için bebekle 11 saat boyunca dışarıda gezdiğini anlattı. Fatma K. en sonunda çaresiz kaldığı için bebeğini denize attığını söyledi. Fatma K’nin ifadesinde ayrıca 3 yaşında bir oğlu olduğunu söyleyerek “Onunla vedalaştıktan sonra intihar edecektim” dediği öğrenildi.

Emniyette bebeğine 3 el silah sıktığını, ölmeyince Eminönü iskelesinden attığını, savcılıkta ise eşinin sinirlenip bebeği duvara çarparak öldürdüğünü söyleyen anne Fatma K., Nöbetçi Hakimlik'te yine ifade değiştirip cinayeti kendisinin işlediğini iddia etti.

İFADE VERDİKTEN SONRA AĞLADI

Anne Fatma K.'nın Nöbetçi Hakimlikteki ifadesinde, “Eski kocamı öldürecektim çünkü oğlumu bana göstermiyordu. Beni sokağa attığı için sinirlenmiştim. Şimdiki eşimden kuru sıkı silah aldım. Daha sonra bebeğime 3 el ateş ettim. Vücudunda kızarıklıklar oluştu. Eminönü iskelesinden denize attım” dediği belirtildi. Annenin mahkeme kapısında ağlaması dikkat çekti.

“O BENİM EVLADIM, ANNESİ ÖLDÜRDÜ”

Mustafa T.'nin ise suçlamaları reddederek mahkemede, “Ben bebeğimi seviyordum. Ona bakıyordum. Yeni işe girmiştim. İyi para kazanıyordum. Bebeğimi ben öldürmedim” dediği öğrenildi.

Tutuklama kararının ardından anne ve baba cezaevine götürülmek üzere adliyeden çıkarıldı. Polis aracına bindirildiği sırada anne suskunluğunu korurken, Mustafa T., bebeği duvara çarptığı iddialarını reddederek, “O benim evladım. Annesi öldürdü” dedi. DHA/İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...