Beyoğlu’nda terör estiren maskeli gaspçılar yakalandı

İstanbul Polisi geçtiğimiz ay Beyoğlu’nda bir markete pompalı tüfekle giren ve pompalı tüfeklerle gasp olayına karışan şüphelileri gözaltına aldı. Yaşları 18’den küçük olan şüphelilerin aynı bölgede 3 olaya daha karıştığı belirlendi.

Beyoğlu’nda terör estiren maskeli gaspçılar yakalandı

Polisi harekete geçiren olay 16 Ağustos'ta Beyoğlu'nda meydana geldi. Bir markete giren maskeli ve silahlı 3 kişi kasiyeri etkisiz hale getirdi.

Daha sonra 5 bin lira alan çete üyeleri kaçarak izlerini kaybettirdi. Olayın ardından İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı.gasp

Polis güvenlik kamera kayıtlarını inceleyince ilginç bir detaya ulaşıldı. Gaspçılar marketi soyduktan sonra vatandaşlar tarafından kovalandıkları anlaşıldı. Kovalamaca sonrasında ara sokaklardan birine giren şüphelilerden birinin maskesini düşürdüğü anlaşıldı. Aynı noktadaki kamera kayıtlarını inceleyen polis, olaydan 3 saat sonra maskeyi almaya gelen birini belirledi.  Maskeyi alan kişinin M.K.Ö. olduğu anlaşıldı. Şüphelinin 3 gaspçıdan biri olduğu belirlendi.  M.K.Ö. üzerinden yapılan takiplerde diğer 2 gaspçı C.P. ve N.G.'ye de ulaşıldı.

Araştırmalarında tamamlanmasının ardından önce M.K.Ö. yakalandı. Adından 17 yaşındaki C.P. Elazığ'da, 16 yaşındaki N.G. ise kaçtığı  Batman'dan dönerken İstanbul'da yakalandı. Şüphelilerin 3 gasp olayının daha belirlendiği öğrenildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...