Biri 24, diğeri 67 yaşında doktor

Her ikisi de 6 yıl önce kayıt oldukları tıp fakültesinden birlikte mezun oldu 20 yıl Samsun’da Eczacı Odası Başkanlığı görevinde de bulunan 67 yaşındaki Gönül Berker, üç fakülte ve bir yüksekokul bitirerek bir rekora imza attı.

Biri 24, diğeri 67 yaşında doktor

Gönül Berker; Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden 1971 yılında mezun olduktan sonra Samsun'da eczane açarak çalışmaya başladı. 21 yıl sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde eğitime başladı. 1996 yılında mezun oldu. Ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Bölümü'nü tamamladı. Tekrar üniversite okumak istedi. Gençlik yıllarındaki hayali olan doktorluk mesleği için 6 yıl önce girdiği OMÜ Tıp Fakültesi'nden 2017 yılında mezun oldu. Eczacı Gönül Berker 20 yıl Samsun 6. Bölge Eczacı Odası Başkanlığı görevinde de bulundu.

Samsun’da 46 yıldır eczacılık yapan, daha önce iki fakülte ve bir yüksekokul bitiren Gönül Berker (67), 2011 yılında başladığı OMÜ Tıp Fakültesini 6 yılda tamamladı ve mezun olan 217 öğrenci ile birlikte hekimliğe ilk adımı attı. 39. Dönem mezunlarını veren OMÜ Tıp Fakültesi'ndeki mezuniyet törenine 67 yaşındaki Gönül Berker damga vurdu.

Gönül Berker doktor olmak için verdiği çabayı anlattı. Berker, tıp fakültesinde torunu yaşındaki öğrencilerle bir arada olduğunu ve onlardan çok şey öğrendiğini söyledi. Mezuniyet töreninden sonra uzun bir tatile çıkan Gönül Berker'i dönüşünde eczanede 6 yıl önce beraber kayıt olduğu, hiçbir bütünlemeye ve uzatmaya kalmadan mezuniyet sevincini birlikte yaşadığı 24 yaşındaki Melis Alıcı ile karşılaştı.

Çorumlu olan Melis Alıcı, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'na (TUS) hazırlanıyor. Gönül Berker ise İşyeri Hekimliği eğitimi alanında yetkilendirilmiş bir eğitim kurumunda alacağı eğitimin tarihini bekliyor. Evli ve iki çocuk annesi olan Gönül Berker'in bir de torunu bulunuyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...